Moda streetwear – trendy na 2023

Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a co za tym idzie idealny czas na porządki, także w szafie. Zima to dobry czas na sprawdzenie, co będzie modne w nadchodzącym sezonie. Jest to również czas wyprzedaży, na których warto upolować prawdziwe perełki. Moda streetwear, to inaczej moda uliczna. Branża modowa coraz częściej przenosi trendy na odzież uliczną, a więc taką, z której korzystamy każdego dnia. Czym dokładnie jest styl streetwear? Jakie trendy będą obowiązywać w 2023? Chętnie odpowiemy na te pytania. 

Styl streetwear – czym się charakteryzuje? 

Styl streetwear to szerokie pojęcie, które trudno zamknąć w konkretne ramy. W ogólnym rozumieniu streetwear, a więc moda uliczna to sposób ubierania, który łączy ze sobą wiele elementów odzieży i jej cech. Poprzez modę uliczną mamy okazję wyrażenia własnych poglądów. Co ważne, w stylu streetwear dominuje wygoda i funkcjonalność. Odzież streetwear odrzuca schematy i rutynę, na rzecz indywidualnych, oryginalnych rozwiązań. Cechą charakterystyczną mody ulicznej jest połącznie odważnych krojów, wzorów oraz bogatej kolorystyki. Najważniejsza jest oryginalność, ubieranie się w zgodzie z własnym gustem i przekonaniami. Początki streetwearu sięgają połowy XX wieku. Wówczas ojciec mody ulicznej – Shawn Stussy stworzył swoją autorską markę w Stanach Zjednoczonych. W kolejnych dekadach powstało wiele marek, które kojarzymy do dzisiaj. Co ważne, szczególną wagę dla miłośników tego stylu mają inspirację z japońskiej mody ulicznej. Mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni wyprzedzają trendy, dlatego często stają się wzorem dla innych osób podążających za modą. Streetwear to nie tylko styl ubierania, ale także styl życia w zgodzie ze sobą. 

Moda streetwear – trendy na 2023 rok 

Moda uliczna rządzi się swoimi prawami. Trendy pochodzące z Tygodnia Mody w Kopenhadze 2023 mogą mieć wpływ na streetwear, jednak nie należy zapominać, że głównym założeniem stylu jest dowolność. Co będzie modne w 2023 roku? Odzieżą uliczną w bieżącym roku będą rządzić ubrania z ażurowymi wzorami, w stylu hippie. Styl boho na stałe kradł się w serca miłośników mody, w tym roku będzie podobnie. Co ważne, szczególnie postawiono na wersje oversize, sukienki maxi. Kolejnym trendem, wobec którego nie należy przejść obojętnie będą wygodne i obszerne spodnie cargo. Oversize nigdy nie wychodzi z mody, ogromne bluzy z kapturem, t shirty czy marynarki wciąż królują na streetwearowych wybiegach. Buty i ubrania wpasowujące się w modę streetwear kupisz tutaj: https://warsawsneakerstore.com/. Na kopenhaskim dniu mody oprócz ubrań oversize, pojawiła się całkowita ich opozycja – topy w wersji mini. Niektóre z nich swoim wyglądem niekiedy przypominały pasek, zasłaniający biust. Kwintesencją streetwearu będzie więc w tym sezonie połącznie nie tylko barw i materiałów, ale także rozmiarów. 

Moda uliczna 2023 – co jeszcze będzie modne? 

W bieżącym roku niezwykle modne będą ubrania z ciemnego denimu. Jeans jest popularnym materiałem na całym świecie, jednak w tym roku poznamy jego nową odsłonę. Joggery lub jeansowe spódnice a do tego modne sneakersy to totalny must have tego sezonu. W tym roku w modzie będzie rządził kolor różowy, w różnych odcieniach. Styl barbiecore, a więc róż od stóp do głów zaleje ulice największych miast. Jak co roku ważne miejsce na tygodniu mody zajęły trendy łączące sportowy look z nutką elegancji. 

Moda streetwear to coś więcej niż wyłącznie podążanie za trendami. To prawdziwa filozofia życia na własnych zasadach. Moda uliczna daje dużą dowolność, dlatego warto postawić na odważne połączenia, nieszablonowe zestawienia.