Moda lata 70. Największe trendy

Lata 70. określane są jako jedna z najbardziej kultowych dekad w modzie. Hasło ogłoszone przez magazyn Vogue „od teraz w modzie nie istnieją już żadne zasady” to motyw przewodni czasów, w których łamano konwencje, eksperymentowano, szukano nowych, wyrazistych i zaskakujących rozwiązań.

Moda lata 70. przetrwała do dziś. Projektanci wciąż inspirują się tą szaloną dekadą, odświeżając dzwony, hafty, luźne tuniki, a także błyszczące, dyskotekowe kreacje i punkowe festiwalowe outfity. Poznaj największe trendy ery wolności, a może moda lata 70. rozgości się w Twojej szafie.

Moda lata 70. Największe trendy

  1. Dzwony. Te nieśmiertelne spodnie powracają do łask co kilka sezonów. Modne w latach 60., 70, oraz 90. znów wkraczają do naszych szaf.
  2. Mini spódnice. Ten seksowny element kobiecej garderoby, w latach 70. nie mógł być dłuższy niż 10 cm mierząc od pośladków. Ta sama zasada dotyczyła sukienek.
  3. Podkolanówki. Idealnie komponowały się z mini spódniczkami, sprawiając, że każda kobieta wyglądała jak uczennica.
  4. Kombinezony. W latach 70. kombinezony inspirowane filmami science-fiction szyto zazwyczaj z połyskliwych materiałów. Dziś ten element garderoby zalicza wielki come back, w sklepach spotykamy głównie modele szyte z denimu i bawełny.
  5. Buty na platformach. Nosili je wszyscy bez wyjątku – kobiety i mężczyźni. Najlepiej do dzwonów lub kombinezonów. Platforma wykonana najczęściej była z drewna, plastiku oraz korka.
  6. Winyl. Ubrania z winylu, czyli sztucznego materiału poliuretanowego, wymagały nie lada poświęcenia ponieważ już po krótkim czasie od jego założenia, skóra przegrzewała się, powodując uczucie dyskomfortu. No ale czego nie robi się dla mody.
  7. Paski. Wzór ten jako pierwsza zastosowała firma Massoni, ale z racji tego, że ich ubrania były bardzo drogie, zaraz na rynku pojawiło się mnóstwo tańszych wersji w paski poziome, ukośne i pionowe. Może stąd ten wzór stał się tak nagle popularny.
  8. Krótkie topy. Mimo, iż wymagały idealnego brzucha, miały mnóstwo zwolenniczek, nosiła je m.in. Cher.
  9. Sukienki maxi. Bez tych sukienek nie obejdzie sie styl boho, który królował w latach 70. Najlepiej w kwiatowe nadruki lub psychodeliczne wzory.
  10. Total denim. Duet dżinsowa kurtka oraz dżinsowe spodnie jeszcze niedawno uważany był za szczyt obciachu, a obecnie znów jest to jedno z najmodniejszych połączeń.