Mikrodermabrazja korundowa to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Kobiety chętnie go wybierają, ponieważ w żadnym stopniu nie uszkadza skóry, Zabieg ten pomaga uporać się z suchą i matową skórą, tłustą cerą, usuwa zrogowaciały naskórek, blizny, rozstępy oraz przebarwienia, a także zamyka rozszerzone pory. Sprawdź, na czym polega mikrodermabrazja korundowa, jakie są jego efekty i ile trzeba za niego zapłacić.
Mikrodermabrazja korundowa — co to jest?
Mikrodermabrazja korundowa to bezinwazyjny zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia, które wykorzystując ciśnienie, wypycha kryształki korundu i zasysa martwy naskórek. Kryształki glinu uderzają z dużą prędkością w skórę, „szlifują” ją, a odpadki i zanieczyszczenia zasysane są do innego pojemnik. Mikrodermabrazja korundowa musi być przeprowadzone przez lekarza lub kosmetyczkę z odpowiednimi uprawnieniami, po uprzedniej konsultacji i ocenie stanu skóry. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby skóry, takie jak grzybica, trądzik, nowotwór, opryszczka czy brodawka. Do kilku dni przed zabiegiem nie należy używać pianek, kremów, środków peelingujących i woskowania, a dzień po nie golić miejsca, które było poddane mikrodermabrazji.
Mikrodermabrazja korundowa – krok po kroku
Mikrodermabrazję korundową wykonuje się w następujący sposób:
- Na początek należy wykonać demakijaż, oczyszczenie i dezynfekcję skóry.
- Do oczyszczonej twarzy przykłada się głowicę urządzenia. Ruchy kierowane są ku górze, zgodnie ze sztuką masażu twarzy. Złuszczanie trwa około 15-20 minut, w zależności od wielkości obszaru, który jest jej poddawany. Jest odczuwalne, ale nie bolesne.
- Po zabiegu należy nałożyć na skórę profesjonalne kosmetyki łagodząco-nawilżające, np. maskę algową. W ten sposób wycisza się podrażnioną skórę i wprowadza do jej głębszych warstw aktywne składniki nawadniające i odżywcze.
Czas trwania mikrodermabrazji korundowej, w zależności od wybranej części ciała, trwa maksymalnie do półtorej godziny. Zaleca się wykonanie serii 3-5 zbiegów. Po każdym z nich należy unikać skrajnych temperatur, chlorowanej wody i miejsc, które są naturalnym środowiskiem bakterii. Trzeba również zadbać o odpowiednią o higienę skóry, ponieważ została ona na jakiś czas pozbawiona naturalnej osłony.
Mikrodermabrazja korundowa – efekty
Mikrodermabrazja korundowa przynosi szereg pozytywnych efektów. Oto one:
- oczyszcza pory oraz redukuje wągry i zaskórniki. Ogranicza również produkcję łoju, dzięki czemu spada skłonność do powstawania kolejnych niedoskonałości.
- sprawia, że cera staje się bardziej promienna, gładka i elastyczna. Seria kilku zabiegów może widocznie spłycić zmarszczki oraz ujędrnić cerę.
- redukuje przebarwienia i blizny. Zabieg sprawia, że zmniejszają się nierówności, a plamy posłoneczne czy ślady po trądziku jaśnieją.
Mikrodermabrazja korundowa – cena
Cena zabiegu waha się w granicach 100-180 zł, i zależy od tego, czy wykonywany jest samodzielny zabieg, czy połączymy go z dodatkową maską lub ampułką.