Metoda na zniszczone i jednocześnie przetłuszczające się włosy – dowiedz się więcej o OMO

Częsta koloryzacja albo rozjaśnianie powoduje przesuszanie się włosów, ich matowienie na skutek otwarcia się łusek włosa i ich odgięcia od łodygi. Pielęgnacja takich włosów jest wymagająca i aby uniknąć siana na głowie polecane jest mycie metodą OMO. Wbrew pozorom może sprawdzić się też przy przetłuszczających się włosach. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Mycie włosów odżywką, czyli jak prawidłowo stosować metodę OMO  

Są osoby, które twierdzą, że można zamienić odżywkę na szampon. Jednak nie jest to prawda. W końcu włosy należy oczyszczać z zalegającego brudu, ale i łoju, dlatego sama odżywka nie wystarczy. Metoda OMO zakłada dwukrotne nałożenie odżywi i mycie. Świetnie sprawdza się na zniszczone koloryzacją czy też rozjaśnianiem pasma. Pozwala zlikwidować efekt puszenia się włosów, widocznie je wygładzić, a jednocześnie sprawić, że nie będą płaskie i przylegające do skóry głowy. Na początek po zwilżeniu włosów wodą należy nałożyć odżywkę i co ważne nie należy jej spłukiwać. Później należy nałożyć szampon i delikatnie masować skórę głowy. Po tym etapie spłukuje się obydwa kosmetyki bardzo dokładnie. Następnie odżywkę należy nałożyć na całej długości włosów i potraktować jako maskę. Należy ją kilkanaście minut pozostawić na głowie, a następnie spłukać. Czy jest to metoda odpowiednia także na przetłuszczające się włosy? Oczywiście, ale warunkiem jest to, by kosmetyki miały lekką formułę. Należy dbać także o to, by woda nie była podczas mycia zbyt ciepła, gdyż to powoduje szybszą produkcję sebum. Najlepiej wybrać po prostu produkty dedykowane przetłuszczającym się włosom.         

Jakie sposoby mycia i pielęgnacji sprawdzą się jeszcze na przetłuszczające się włosy 

Są osoby, które rekomendują przy przetłuszczaniu się włosów stosowanie połączenia szamponu i odżywki, ale nie w jednym produkcie, a dwóch, to znaczy zastosowanie ich w odpowiednich proporcjach metodą prób i błędów. Jeśli jednak nie masz tyle czasu czy cierpliwości, to postaw po prostu na produkty, które są przygotowane, by spełniać potrzeby Twoich włosów. Mogą to być szampony zawierające skrzyp polny, kozieradę, a na pewno powinny być pozbawione SLS czy też SLES. Z kolei jako pierwszą odżywkę można wybrać aloesową, a później emolientowo-humektantową. Można też sięgnąć po domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Po myciu włosów możesz stosować ziołowe płukanki przygotowane na bazie skrzypu polnego, rumianku, szałwii i mięty. Z domowych sposobów sprawdzają się też wcierki. Możemy polecić maseczkę z drożdży. Wystarczy 100 g drożdży zalać szklanką ciepłej wody lub mleka. Następnie mieszankę trzeba nałożyć na skórę głowy i zostawić na ok. 30 minut. Potem trzeba ją spłukać i wtedy można umyć włosy szamponem o delikatnej formule i nałożyć lekką odżywkę. Można też połączyć ocet jabłkowy z wodą. Na 450 ml wody przypada 1/4 szklanki octu jabłkowego. Tę miksturę trzeba nałożyć na umyte włosy na kilka minut. Następnie wystarczy spłukać ją wodą. 

Aby włosy mniej się przetłuszczały trzeba też zadbać o odpowiednią dietę. Na pewno można sięgnąć po śródziemnomorską, bo jest pełna ryb, a także aromatycznych warzyw i owoców. Nie można też doprowadzać do odwodnienia, bo włosy na tym cierpią. Warto wybierać też umiarkowaną aktywność fizyczną, bo wtedy krew lepiej krąży, a składniki odżywcze mogą szybciej trafiać do wybranych komórek ciała. Nie można też zapomnieć jak ważny jest odpowiedni relaks i higiena snu.