Mechelinki? Poznaj atrakcje tej miejscowości!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, podobnie jak sezon urlopowy. Zapewne zastanawiasz się, jaki kierunek na podróż obrać. Może zdecydujesz się na pobyt nad morzem lub w górach? Spójrz, jakie atrakcyjne apartamenty w Mechelinkach oraz atrakcje niedaleko możesz znaleźć w województwie pomorskim.

Mechelinki – co robić i gdzie spać

Choć Mechelinki to tylko i aż wieś w Polsce, zlokalizowana w województwie pomorskim, to jednak na swoim terenie ma kilka ciekawych atrakcji, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jedną z nich bez wątpienia jest piękne molo, którym możemy spacerować, wdychając morskie powietrze i ciesząc oczy szumem morskich fal. Warto wybrać się także do Rezerwatu Przyrody Mechelińskie Łąki. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nigdzie tak dobrze się nie wypoczywa, jak na łonie przyrody, z dala od miejskiego zgiełku w czasie pieszych wycieczek i robienia zdjęć. Jesteśmy przekonani, że kadry wyjdą obłędne.

Wiemy już, co warto zobaczyć w tej nadmorskiej wsi, warto jednak zastanowić się nad noclegiem. Apartamenty w Mechelinkach znajdują się tuż obok zatoki i mają powierzchnię od 24 do 38 m2. Z pewnością poczujesz się tutaj komfortowo, jak we własnym mieszkaniu, za to z widokiem na szum fal, który z pewnością wyciszy Cię po całym roku wytężonej pracy.

Atrakcje niedaleko Mechelinek – obowiązkowo musisz je zobaczyć

Mechelinki to doskonała lokalizacja do tego, by zwiedzić inne nadmorskie miejscowości.  Niedaleko stąd do Rumii, gdzie warto zwrócić uwagę na takie atrakcje jak Lemur Park, gdzie o określonych godzinach razem z przewodnikiem wchodzi się do klatki z lemurami. Opiekun zwierząt karmi je wówczas i jeśli mamy taką ochotę lemury mogą także usiąść na naszym ramieniu… albo głowie. Można także karmić kangury. Dodatkowo na terenie znajdują się króliki, plac zabaw i wiele innych atrakcji dla dzieci. Dla fanów aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością idealnym miejscem będzie JumpCity.

Z Mechelinek niedaleko także do Rzucewa, kolejnej nadmorskiej mieściny, gdzie znajduje się Park Kulturowy – Osada Łowców Fok, gdzie możemy lasem i okolicą przejść ścieżkę edukacyjną oraz zwiedzić muzeum za symboliczną opłatę. Nie sposób nie wspomnieć także o spacerze wzdłuż zatoki i uspokajającym szumie z dala od miejskiego zgiełku.

Morska bryza i zachody słońca

Decydując się na nocleg w apartamentach w Mechelinkach oprócz tego, że do dyspozycji gości zostaje oddane podstawowe wyposażenie jak lodówka, pralka, suszarka, czy bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu, to każdy apartament ma także taras. Przyjemnie będzie zjeść śniadanie lub kolację z widokiem na zachodzące słońce. Dzięki bardzo bliskiemu położeniu przy zatoce spacery o każdej porze dnia będą przyjemnością. Choć Mechelinki to niezbyt duża wieś, to stanowi świetne zaplecze do tego, żeby zrobić z niej spokojną bazę wypadową. Apartamenty w Mechelinkach to doskonała propozycja na wspólny wyjazd dla rodziców, krewnych, czy przyjaciół. Dzięki bliskiemu położeniu między sobą, każdy może zarezerwować swój własny nocleg.