Mazury na weekend i na wakacje

Każdy potrzebuje czasem chwili oddechu. Wiele osób ma na co dzień na głowie mnóstwo spraw, a tempo życia i nawał zajęć bywają przytłaczające. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić sobie kilkudniową przerwę. Jednym z najlepszych miejsc na odetchnięcie od miejskiego zgiełku są Mazury.

Mazury to dobre miejsce zarówno na krótki weekendowy wypad jak i na dłuższe wakacje – czy to w samotności, we dwoje, czy w większej grupie. Jest to region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak przede wszystkim kochają go żeglarze, wędkarze i miłośnicy dzikiej przyrody. Jak zaplanować taki wyjazd, żeby naprawdę odpocząć?

Wybierz hotel lub inne miejsce na nocleg

W Krainie Wielkich Jezior oferta noclegowa jest bardzo różnorodna. Ci, którzy potrzebują luksusu mogą wybrać hotel na Mazurach np. w samym centrum Giżycka, a miłośnicy spania w plenerze bez problemu znajdą miejsce na jednym z wielu pól namiotowych. Dla większych grup dostępne są też wolnostojące domki i apartamenty, a rodziny z dziećmi są mile widziane w ośrodkach wypoczynkowych wyposażonych w place zabaw i inne udogodnienia. Wybierając zakwaterowanie dobrze jest wziąć pod uwagę odległość od miejsc, które chce się odwiedzić oraz od najbliższego sklepu czy większego miasta.

Nie przejmuj się gotowaniem

Warto odłożyć na wyjazd trochę więcej funduszy i dzięki temu nie musieć gotować. Brak potrzeby planowania posiłków pozwoli na wykorzystanie tego czasu na wypoczynek. W niektórych hotelach, np. Hotelu Masovia, można wykupić jedną ze specjalnych ofert sezonowych z wliczonym całodniowym wyżywieniem. Można też skorzystać z menu jednego z wielu dostępnych lokali gastronomicznych.

Weekend czy dłuższe wakacje?

Na Mazurach można świetnie spędzić czas zarówno podczas krótkiego weekendu, jak i dłuższych wakacji. Każdy kolejny dzień to większa regeneracja, dlatego warto z wyprzedzeniem zaplanować wyjazd tak, żeby rzeczywiście porządnie odpocząć. Jeśli męczą Cię tłumy ludzi, lepiej unikaj sezonu wakacyjnego oraz długich weekendów. Zamiast tego warto zaplanować urlop w maju, czerwcu lub we wrześniu.

Spędzaj czas po swojemu

Jadąc na Mazury możesz zdecydować się na totalne lenistwo, aktywność fizyczną, zwiedzanie lub wszystko po trochu. Rozważ spacery w plenerze, bo zieleń lasu i szum drzew świetnie obniżają stres skumulowany w ciele. Podobnie aktywność fizyczna np. podczas wiosłowania w kajaku lub jazdy na rowerze. Niektórzy najlepiej czują się zwiedzając nowe, ciekawe miejsca. Jeśli wyjazd na Mazury ma być Twoją odskocznią od codzienności, spędź ten czas po swojemu. Znajdź własny sposób na prawdziwy odpoczynek i nie zmuszaj się do aktywności, których nie lubisz.

Skorzystaj ze świeżego powietrza

Jeśli potrzebujesz się zregenerować i naładować swoje baterie, koniecznie wybierz się w plener i skorzystaj z dobrodziejstw natury. Świeże powietrze i otaczająca zieleń sprawiają, że ciało łatwiej się rozluźnia, a umysł uwalnia się od gonitwy myśli – zwłaszcza  jeśli na co dzień mieszkasz w tłocznym i głośnym mieście.