Manekin tors damski – postaw na sprawdzone rozwiązanie

Manekin tors damski to rozwiązanie chętnie wykorzystywane w różnego rodzaju butikach. To właśnie on najlepiej nadaje się do sklepów z bielizną i strojami kąpielowymi. Jednak na rynku znajdziemy też inne manekiny, które mają ciekawe zastosowania. Właśnie dlatego w tym artykule omówimy różne rodzaje manekinów i zestawimy je z manekinem torsem damskim, wybierając najlepszy model.

​Manekin tors damski czy manekin całopostaciowy?

Manekin tors damski może dobrze współgrać z manekinami całopostaciowymi. Nikt nie powiedział przecież, że w butiku jest miejsce tylko na jeden rodzaj manekinów. W zasadzie, czym więcej, tym lepiej. Klienci przecież chętniej zwrócą uwagę na ubranie prezentowane na manekinie, aniżeli na takie złożone na półce czy powieszone na wieszaku. Wykorzystanie manekinów umożliwia skuteczną ekspozycję towarów w celu ich promocji. Jednak, jeśli ktoś nie ma wystarczająco miejsca w butiku i musi wybrać tylko jedno rozwiązanie, powinien wziąć pod uwagę typ oferowanego asortymentu i dostępną przestrzeń. Manekin tors damski, jak zostało wspomniane wcześniej, idealnie nadaje się do ekspozycji bielizny i strojów kąpielowych. Z powodzeniem zaprezentuje też koszulki, sukienki czy marynarki. Jeśli ma stojak, może prezentować odzież przed wejściem do sklepu. Takie rozwiązanie często stosowane jest przez właścicieli lumpeksów.

​Manekin tors damski a ekspozytory

Ekspozytory to pomocne narzędzie, jednak nie wszędzie się sprawdzą. Raczej nie nadają się do typowych sklepów odzieżowych, chyba że oferują one także akcesoria. Do wyboru mamy ekspozytory głowy czy dłoni. Ekspozytory głowy doskonale odnajdą się w salonach fryzjerskich (do ekspozycji peruk) lub w salonach optycznych (do prezentacji okularów). Z kolei manekin tors damski może znaleźć się na sezonowym stoisku z pamiątkami, gdzie z powodzeniem zaprezentuje koszulki z humorystycznymi napisami. Producenci manekinów oferują różne torsy, o czym możesz przekonać się, wchodząc na stronę https://sklep.moremannequins.pl/pozostale-manekiny-torsy-100-basic-damskie.78. Warto postawić na rozwiązanie dopasowane do asortymentu, by umiejętnie promować odzież. Każdy manekin może być użyteczny – trzeba tylko wiedzieć, kiedy go wykorzystać.