Małe mieszkanie w stylu minimalistycznym

Jesteś właścicielką małego mieszkania i chcesz urządzić je w stylu minimalistycznym? To doskonałe rozwiązanie. Dzięki temu, że w Twoim mieszkaniu będzie znajdować się ograniczona liczba rzeczy, to mimo małego metrażu, będzie w nim bardzo przestronnie.

Uwolnij się od wszystkich zbędnych przedmiotów

Coraz więcej osób urządza swoje domy i mieszkania w stylu minimalistycznym. NIc dziwnego. Minimalizm jest już nie tylko stylem wnętrzarskim, lecz także sposobem na życie. Urządzanie małego mieszkania właśnie w tym stylu należy rozpocząć selekcją wszystkich swoich rzeczy. Wśród nich na pewno znajdziesz ubrania, których już nie nosisz, zepsute sprzęty elektroniczne, sprzęty kuchenne, których nie używasz od lat i mnóstwo dekoracji, które spełniły już swoją rolę w Twoim życiu, a teraz mogą powędrować w ręce kogoś innego. Wszystkie rzeczy, których stan nadal jest bardzo dobry, możemy sprzedać poprzez portale z ogłoszeniami lub oddać je w ręce najbliższych przyjaciół bądź rodziny.

Zajmij się urządzaniem

Po uprzątnięciu wszystkich swoich rzeczy czas na urządzanie mieszkania. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu jest kuchnia. To właśnie w niej przyrządzane są wszystkie posiłki, równie często spożywane w gronie najbliższych. Najwięcej problemów w kuchni sprawia wybór odpowiednich mebli kuchennych. W tym przypadku wiele osób zwraca się z prośbą o pomoc do projektanta wnętrz – https://emiliapatysiak.pl/kuchnie-na-wymiar-ostrow-wielkopolski/. Przedstawi on fotorealistyczny projekt całego pomieszczenia, dzięki czemu będziesz miała pewność, że wszystko będzie ze sobą współgrać. Nie można być tego pewnym, decydując się na zakup gotowego zestawu kuchennego. W tym przypadku nigdy nie mamy pewności, jak wyglądać będzie efekt końcowy. Urządzając kuchnię w stylu minimalistycznym, warto postawić na jasne kolory. Dotyczy to zarówno szafek kuchennych, jak i kafli i koloru ścian. Kolor biały zaprowadzi w pomieszczeniu spokój i harmonię. Co więcej – powiększy optycznie małe pomieszczenie!

Jeśli jesteś właścicielem małej kawalerki, to urządzenie minimalistycznego mieszkania będzie dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem! W takim przypadku salon pełni funkcję nie tylko pokoju rozrywki, lecz równie często jest także sypialnią. Najważniejszym elementem w pokoju będzie więc wygodna, rozkładana kanapa. Dobrym pomysłem będzie więc kupno sofy ze stelażem włoskim, która jest rozkładaną kanapą z funkcją spania. W dzień doskonale sprawdzi się do odpoczynku i ugoszczenia rodziny, i przyjaciół. W nocy, dzięki wygodnemu materacowi, na kanapie poczujemy się jak na prawdziwym łóżku sypialnianym.

A co z korytarzem i łazienką? Na korytarzu nie może zabraknąć pojemnych szafek na buty. Warto zdecydować się także na kupno szafy na kurtki, zwłaszcza jeśli posiadamy ich wiele. Choć najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku, jest szafa wbudowana w ścianę, tak nie każdy ma możliwość skorzystania z tej opcji. Korytarz to pierwsze pomieszczenie, które widzimy zaraz po wejściu do mieszkania. Powinien być więc schludny i w miarę możliwość przestrzenny. To samo można powiedzieć o łazience, w której nie może zabraknąć szafki na kosmetyki, a także pralki. Warto zainwestować również w suszarkę na pranie, montowaną na ścianie. To rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić sporo miejsca, zwłaszcza jeśli pranie robimy nawet kilka razy w tygodniu!