Mała kawalerka dla pary – jak ją zaaranżować?

Urządzenie praktycznego i komfortowego mieszkania dla pary to prawdziwe wyzwanie. Często bowiem zakochani wybierają lokum o niewielkim metrażu, czyli tzw. kawalerkę, która ma służyć za sypialnię, gabinet, biuro i salon jednocześnie. Jak podołać takiemu wyzwaniu i zaaranżować wielofunkcyjne mieszkanie dla dwojga? Zostań z nami!

Po pierwsze – kompromis

Na niewielkiej przestrzeni sztuka kompromisu jest zdecydowanie konieczna do wypracowania. Jeśli jedna osoba z pary marzy o stylowym salonie z otwartą kuchnią, a druga wolałaby na małej przestrzeni wydzielić sypialnię i ma podejście czysto praktyczne do miejsca zamieszkania – może być naprawdę trudno. Co zrobić, jeśli wizje dwójki nie zgadzają się ze sobą? Najlepiej wpuścić do projektu kogoś z zewnątrz, kto spojrzy na mieszkanie świeżym okiem. Aranżacja wnętrz może być zlecona architektowi, który znajdzie nowe rozwiązania i podpowie, co sprawdzi się najlepiej w ramach danej przestrzeni. Być może wskaże on wyjścia, których wcześniej nie brano pod uwagę. Może uda się wydzielić sypialnię w kawalerce za pomocą stylowej antresoli? A może uda się dodać dodatkową przestrzeń za pomocą zabudowania balkonu i stworzenia tam „ogrodu zimowego”, idealnego do wieczornego odpoczynku? Założymy się, że takie oryginalne rozwiązania nie przychodzą na myśl laikowi. Dlatego właśnie warto zwrócić się do profesjonalisty.

Prywatność we wspólnym mieszkaniu

Trudno polemizować z tym, że nawet najbardziej zgrane pary potrzebują czasem spędzenia czasu osobno. Jak sprostać takiemu wymaganiu w kawalerce? Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych! Być może w Twoim mieszkaniu sprawdzi się wydzielenie przestrzeni za pomocą ścianki działowej wykonanej z lameli? A może zainstalujesz kratownicę, którą opleciesz bluszczem, tworząc nowoczesną instalację z wykorzystaniem najnowocześniejszych trendów? Szukaj pomysłów w sieci i czasopismach wnętrzarskich, to nieskończone źródła inspiracji!

Eklektyzm – ratunek dla niezdecydowanych

Okazuje się, że problemem podczas aranżacji mieszkania mogą być nie tylko kwestie praktyczne, takie jak jego rozkład, ale też drobniejsze aspekty dotyczące wyposażenia. Rzadko zdarza się, aby dwie osoby miały taki sam gust. Dzięki wyborowi stylu eklektycznego, w ramach jednego pomieszczenia można łączyć np. meble nowoczesne z antykami, albo dodatki w stylu glamour na surowym tle loftowego wnętrza. 

Ważne jednak, aby znaleźć w tym całym szaleństwie metodę, a więc aby wszystkie style coś łączyło – najlepiej niech będzie to kolor, bądź faktura, lub użyty materiał. 

Aranżacje eklektyczne pozwalają na bardzo duży zakres swobody i wydaje się, że jest to idealny sposób, na to, żeby pogodzić odmienne gusta zamieszkałej pary. Dzięki takiemu podejściu każdy mieszkaniec będzie zadowolony i będzie miał szansę poczuć się w danej przestrzeni jak w domu! A przecież w końcu o to nam chodzi!