Łóżko dziecięce domek. Dlaczego warto je mieć w swoim domu?

Łóżko dziecięce domek to bardzo ciekawy trend wnętrzarski, który cechuje się oryginalnością i dużą funkcjonalnością. Można je kupić w jednym ze sklepów lub zrobić samodzielnie, ponieważ jego konstrukcja zazwyczaj jest bardzo prosta. Niemal zawsze warto zainwestować w takie łóżko do pokoju dziecięcego. Dlaczego warto je mieć w swoim domu? W tym artykule znajdziesz mnóstwo ku temu powodów. Jeżeli zastanawiasz się nad łóżkiem w kształcie domku, koniecznie go przeczytaj!

Łóżko dla dzieci domek zgodne z metodą Montessori

Łóżka dla dzieci domek posiadają bardzo ciekawą formę, która przypomina tradycyjny mebel zakończony formą przypominającą konstrukcję dachu. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie do pokoju swojej pociechy. Jest ono nie tylko oryginalne i efektowne, ale również niezwykle funkcjonalne. W dodatku łóżko dla dzieci domek umożliwia stworzenie mu przestrzeni zgodnej z metodą Montessori. Jeżeli zależy Ci na wychowanie w jej duchu swojego podopiecznego, koniecznie zwróć uwagę właśnie na takie meble do pokoju dla najmłodszych.

Szczególnie polecamy Ci ciekawe, funkcjonalne i trwałe łóżka dziecięce na Interbeds.pl. Znajdziesz tam wiele modeli tych mebli do spania, jak i również te, które posiadają omawianą przez nas konstrukcję domku. Wszystkie modele tej firmy można śmiało określić jako tanie łóżka dla dzieci. Z tych oraz wielu innych powodów zachęcamy Cię do zapoznania się z ich wyjątkową ofertą.

System wychowawczy stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori zakłada, że dziecko powinno wychowywać się w swobodnym środowisku, które nie ogranicza jego wyobraźni, a przede wszystkim zachęca do poznania przestrzeni wokół niego i zajmowania się różnymi przedmiotami. Dlatego łóżko pozbawione osłony w postaci szczebli, a przy tym odpowiednie zabezpieczenie tego miejsca, sprzyja rozwojowi każdego malucha. Inne modele, które posiadają solidne zabezpieczenia, krępują jego ruchy i ograniczają wyobraźnię. Natomiast przestrzeń, którą znajdzie korzystając z łóżka domku, umożliwi mu nabycie pożądanych cech charakteru, takich jak odwaga, niezależność czy pewność siebie.

Łóżko dla dziecka domek: gotowe czy samodzielnie zrobione?

Łóżka w stylu domków można kupić w wielu sklepach meblowych w Polsce. Obecnie te modele bardzo zyskują na popularności. Najmłodszym dedykowane są niskie, pojedyncze łóżka w kształcie domku, zaś nieco starszym dzieciom lub rodzeństwu zaleca się zakup piętrowych modeli z drabinką. Większość z nich wykonuje się z surowego drewna sosnowego. Takie łóżka doskonale odwzorowują styl skandynawski, który pasuje do niemal każdego pokoju dziecięcego. Ceny gotowych mebli sypialnianych w kształcie domków wahają się między 500 a 1500 złotych. W zależności od możliwości domowego budżetu można nabyć różne, także zdobione modele tych elementów wnętrzarskich.

Jeżeli masz doświadczenie w pracach remontowo-budowlanych, łóżko w stylu domek warto wykonać samodzielnie. Najważniejsze przy tym powinno być bezpieczeństwo dziecka, dlatego trzeba zrobić solidną konstrukcję tego mebla. Maluch może użytkować go w przeróżny sposób. Prezent w postaci samodzielnie wykonanego łóżka dla dziecka niewątpliwie sprawi mu ogromną przyjemność i pozwoli zaoszczędzić jego rodzicom.

Łóżko domek to bardzo ciekawe i funkcjonalne rozwiązanie do pokoju każdego malucha. Warto w nie zainwestować, ponieważ prawdopodobnie będzie ono miało pozytywny wpływ na rozwój dziecka, a przy tym stworzy mu ciekawą przestrzeń do odpoczynku i zabawy. Dlatego szczególnie polecamy Ci te meble sypialniane.