Leczenie łysienia, redukcja cellulitu, usuwanie rozstępów – mniej znane zastosowania mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa twarzy to zdecydowanie najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej. Tymczasem mezoterapia ma o wiele więcej zastosowań, które warto poznać. Celem tego zabiegu jest dostarczenie skórze substancji aktywnych o działaniu leczniczym, które mają poprawić jej kondycję w danym miejscu – np. na twarzy, ale też na głowie i na całym ciele. Przedstawiamy różne oblicza mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Mezoterapia igłowa zastosowana na skórę głowy przynosi świetne efekty w walce z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem. Poleca się ją zarówno mężczyznom, jak i kobietom, którzy zauważyli u siebie spadek kondycji włosów. W skórę głowy wtłacza się substancje aktywne o działaniu wspomagającym odrost włosów i zatrzymującym proces ich wypadania. Przykładem takiego zabiegu jest Dr Cyj – mezoterapia na włosy wykonywana w warszawskiej Klinice Miracki.

Skład preparatu użytego podczas mezoterapii igłowej Dr Cyj to siedem zróżnicowanych peptydów oraz kwas hialuronowy. Taka kombinacja składników wpływa na odżywienie mieszków włosowych oraz poprawę mikrokrążenia w skórze głowy. Jednocześnie zabieg chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Włosy stają się nie tylko gęstsze, ale też grubsze i lepiej nawilżone.

Mezoterapia igłowa skóry głowy trwa około 30 minut i polega na wykonaniu serii zastrzyków w powierzchniowe warstwy skóry. Za każdym razem aplikuje się małe dawki preparatu. Mezoterapię igłową należy powtórzyć kilka razy w odpowiednich odstępach czasu, aby uzyskać optymalne efekty, utrzymujące się przez mniej więcej rok.

Mezoterapia igłowa na cellulit

Mezoterapia igłowa jest również świetnym zabiegiem antycellulitowym. Polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry koktajlu zawierającego substancje o działaniu pobudzającym metabolizm i wspomagającym usuwanie podskórnych złogów tłuszczu, np. fosfatydycholinę, kofeinę, witaminy z grupy B, aminokwasy, L-karnitynę, mikroelementy (chlorek magnezu, siarczan cynku, siarczan miedzi, chlorek wapnia), peptydy, argininę, kwas alfa-liponowy, kwas hialuronowy czy dwutlenek węgla (tzw. karboksyterapia).

Mezoterapia igłowa na cellulit poprawia mikrokrążenie naczyniach krwionośnych i limfatycznych, pobudza naturalne procesy metaboliczne zachodzące w tkance tłuszczowej oraz wzmacnia skórę, pobudzając produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu napina skórę, zmniejsza jej nierówności, ujędrnia i modeluje ciało, ogranicza widoczność cellulitu, a w wielu przypadkach (pod warunkiem zastosowania zalecanej serii zabiegów) likwiduje go całkowicie.

Mezoterapia igłowa na rozstępy

Rozstępy to trwałe uszkodzenia skóry, których nie sposób usunąć domowymi metodami. Najskuteczniejsza i najczęściej polecana przez specjalistów jest laseroterapia. Mezoterapię igłową na rozstępy stosuje się zwykle jako terapię wspomagającą. W przypadku niewielkich, świeżych rozstępów odpowiednio dobrana mezoterapia igłowa może nawet poradzić sobie sama. Najlepsze rezultaty przynoszą zabiegi zastosowane na dopiero powstałe zmiany, mające około 6–8 miesięcy. Mają one wówczas różowy, siny lub czerwony kolor i nie doszło jeszcze do ich bliznowacenia. Zabliźnione rozstępy mają kolor biały.

Iniekcja rozstępów podczas mezoterapii igłowej sprawia, że z zabiegu na zabieg stają się one płytsze i mniej widoczne. Dzieje się tak dzięki wspomnianemu już kolagenowi. Pod wpływem mezoterapii w skórze zachodzą intensywne procesy regeneracyjne – istniejące ubytki i zgrubienia zastępowane są nowymi włóknami kolagenowymi.

Więcej na temat mezoterapii igłowej dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu!