Laserowe usuwanie owłosienia jest bezpieczne, szybkie i trwałe. Na czym polega depilacja laserowa?

Szeroka gama technik usuwania owłosienia pozwala na ich indywidualny dobór. Gdy celem jest skóra gładka na lata, warto wybrać laser.

Oferowana dzisiaj w wielu gabinetach depilacja laserowa jest procedurą, która pozwala na uzyskanie efektów widocznych przez długi czas – nawet przez lata. Poprzez zniszczenie mieszków włosowych likwiduje problem nadmiernego owłosienia na ciele i twarzy u kobiet oraz u mężczyzn. Nowoczesna depilacja laserowa jest dostępna w wielu miastach – Kraków to tylko jedno z nich, gdzie na klientów czekają gabinety wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia. Jeżeli także myślisz o wykonaniu zabiegu depilacji laserowej, sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do zniszczenia mieszków włosowych, a wraz z nimi cebulek i włosków. Światło lasera o określonej częstotliwości dociera w głąb tkanki i na zasadzie selektywnej fototermolizy uszkadza strukturę mieszka.

Na skutek depilacji laserem można usunąć włoski całkowicie, dlatego też jest to jedyna tego typu procedura dająca takie rezultaty.

Jakie obszary można wydepilować laserem?

Depilacja laserowa jest wszechstronnym zabiegiem, który umożliwia usuwanie niechcianych włosów z różnych obszarów ciała oraz twarzy.

Zastosowanie depilacji laserowej:

 • nogi
 • bikini
 • pachy
 • klatka piersiowa
 • brzuch
 • plecy
 • pośladki
 • twarz – wąsik

Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Zabieg ten prowadzony jest aktualnie z użyciem zaawansowanych urządzeń, na przykład Light Sheer Duet, które są znacznie skuteczniejsze, a przy tym mniej inwazyjne niż te używane przed laty. Żeby mieć pewność, że zabieg będzie wykonany prawidłowo, warto udać się do dobrego gabinetu. Depilacja laserowa w Instytucie Bielenda w Krakowie to sprawdzona oferta dla wymagających klientów. Zatem depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym, który nie powoduje poparzenia, przebarwień i innego uszkodzenia skóry.

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa związana jest z wieloma zaletami, dlatego też jest ona atrakcyjną alternatywą dla innych metod usuwania owłosienia, na przykład wosku, depilatora czy golenia.

Główne zalety depilacji laserowej:

 • wysoka skuteczność
 • bezpieczeństwo
 • szybkość
 • trwałość
 • brak bólu
 • oszczędność czasu

Czy depilacja laserowa może być wykonana u każdej osoby?

Aktualnie depilacja laserowa pozwala na usuwanie włosków różnych kolorów, jednak jest to zależne od używanego lasera. Starszej generacji urządzenia nie były efektywne w przypadku owłosienia w jasnych kolorach jak rude, blond czy siwe. Jednak współczesne urządzenia laserowe pozwalają na wydepilowanie także takich włosków. Kraków jest jednym z miast, gdzie można wykonać nowoczesną depilację włosków o każdym zabarwieniu.

Z zabiegiem depilacji laserowej związane są też określone przeciwwskazania, w tym ciąża, rozrusznik serca, zaburzenia krzepliwości krwi, uszkodzenia i stany zapalne skóry, choroby dermatologiczne jak łuszczyca, bielactwo.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Zabieg depilacji laserowej nie jest związany z dolegliwościami bólowymi. Podczas naświetlania mogą pojawić się niewielkie pieczenie, mrowienie skóry, jednak większość pacjentów nie odczuwa tych objawów w kategorii bólu.

Ile zabiegów depilacji laserowej należy przeprowadzić?

Jedna depilacja laserowa to za mało, aby uzyskać optymalne efekty. Właśnie dlatego zabieg wykonuje się w serii, co wynika z faktu, że włoski znajdują się w różnych fazach wzrostowych. Najczęściej przeprowadza się od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej w odstępach co 6-8 tygodni, jednak każdy pacjent jest inny, dlatego też niekiedy konieczne jest wykonanie dodatkowych procedur.

Czy po depilacji laserowej włoski już nigdy nie odrastają?

Nowoczesna depilacja laserowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów – może ona całkowicie usunąć niechciane włoski, które znajdują się w różnych obszarach ciała i twarzy.

Skuteczność depilacji laserem jest bardzo wysoka – zdarza się jednak, że po paru latach pojedyncze włoski zaczynają odrastać. Wtedy konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego, by skóra znów była aksamitnie gładka.