Laserowe usuwanie hemoroidów – najnowsza i skuteczna metoda leczenia

Hemoroidy to guzki krwawnicze, które powodują szereg nieprzyjemnych objawów. Potocznie nazywane są też żylakami odbytu. W żadnym wypadku nie należy ich bagatelizować. Dziś przedstawimy Wam sposoby leczenia, ale i przyczyny powstania.

Przyczyny choroby hemoroidalnej

Nim przejdziemy do omówienia sposobów leczenia choroby hemoroidalnej, przedstawimy Wam przyczyny. Pamiętajcie, że hemoroidy naturalnie występują w odbycie. Ułatwiają one kontrolę oddawania stolca, jednak na skutek choćby siedzącego trybu życia może dojść do rozwoju choroby hemoroidalnej. Trzeba wiedzieć, że najczęstszą przyczyną jest zaburzenie rytmu wypróżnień, ale też prowadzenie mało aktywnego stylu życia. Jeżeli w Waszej diecie jest naprawdę niska zawartość błonnika, to ryzyko hemoroidów jest znacznie wyższe. Hemoroidy pojawiają się również u kobiet. Jednym z pierwszych objawów jest świąd odbytu. Następnie dochodzi do uszkodzenia skóry, ale też śluzówki i sączenia się wydzieliny, która powoduje stany zapalne. Następnie pojawia się uczucie niepełnego wypróżnienia oraz krwawienie z odbytu. W zaawansowanym stadium choroby hemoroidalnej żylaki pozostają na zewnątrz odbytu i wtedy najskuteczniejszą metodą leczenia jest usuwanie hemoroidów. 

Usuwanie hemoroidów laserem w Warszawie

Usuwanie hemoroidów laserem w Warszawie jest skuteczną metodą leczenia. Jednocześnie trzeba wiedzieć, że sposób leczenia jest uzależniony od zaawansowania choroby. W niektórych lekkich przypadkach wystarczy stosowanie maści przeciwzapalnych czy czopków. Dodatkowo należy wprowadzić dietę o dużej zawartości błonnika. Nie może więc w niej zabraknąć świeżych warzyw i owoców. W zaawansowanym stadium metodą leczenia hemoroidów jest laseroterapia. Jest to metoda stosunkowo bezinwazyjna. W tym przypadku dochodzi do precyzyjnego naświetlania powiększonego guzka krwawniczego. Pod wpływem lasera dochodzi do zamknięcia naczyń krwionośnych, co powoduje zwłóknienie guzka. 

Jak wygląda badanie diagnozujące hemoroidy?

W żadnym wypadku nie należy bagatelizować objawów żylaków odbytu. Podczas wizyty lekarz przeprowadzi proste, ale i bezbolesne badanie. Sprawdzi wygląd odbytu, ale też przeprowadzi badanie palcem. Zastosuje też specjalny wziernik, którym dokona oględzin końcowego odcinka odbytnicy.