Laser CO2 na blizny, zmarszczki i przebarwienia – zapomnij o tych niedoskonałościach!

Laser CO2 to nowoczesne urządzenie o wielokierunkowym działaniu, które pozwala pozbyć się defektów urody i poprawić wygląd twarzy bez blizn i bólu. Dowiedz się, dlaczego warto usunąć blizny, zmarszczki i przebarwienia na skórze za pomocą lasera frakcyjnego CO2 i skorzystaj z laseroterapii. Sprawdź, jakie są podstawowe przeciwwskazania do zabiegu.

Usuwanie blizn laserem CO2 – odzyskaj gładką skórę

Zdaniem ekspertów z kliniki Novoderm w Łodzi laser CO2 doskonale sprawdza się w leczeniu blizn potrądzikowych. Urządzenie działa bardzo precyzyjnie, szybko i zarazem bezpiecznie. Laser frakcyjny CO2 może być wykorzystany do usunięcia szpecących blizn z twarzy, szyi, dekoltu lub innej partii ciała. CO2 skutecznie wypłyca blizny po trądziku, stymuluje naturalny proces gojenia i zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu uszkodzone komórki są zastępowane nową zdrową skórą. Zastanawiasz się, czy redukcja blizn laserem CO2 boli? Dzięki zastosowaniu miejscowo kremu znieczulającego sesja laserowa jest bezbolesna dla pacjentki. W zależności od specyfiki danej blizny (m.in. jej głębokości, rozmiaru i wieku) należy poddać się od 1 do 3 sesji zabiegowych. Zabiegi są powtarzane w odstępach od 4 do 6 tygodni.

Usuwanie głębokich zmarszczek laserem CO2 – ciesz się młodszym wyglądem

Laser frakcyjny CO2 to doskonały sposób na pozbycie się oznaka starzenia skóry. Daje znakomite efekty w redukcji głębokich zmarszczek na twarzy, szyi i dekolcie. Mikrowiązki światła laserowego powodują kontrolowane uszkodzenia skóry, co prowadzi do resurfacingu i jej odmładzania (urządzenie stymuluje procesy regeneracyjne). Laser CO2 świetnie radzi sobie zarówno z głębokimi zmarszczkami wokół ust, jak i oczu. To nie koniec zalet. Ten certyfikowany sprzęt medyczny poprawia jędrność skóry i ją rozświetla. To bezpieczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów odmładzających. Wskazaniem do laseroterapii CO2 są nie tylko zmarszczki, ale też: 

  • utrata jędrności skóry,
  • ziemista cera,
  • zmniejszone napięcie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym skóra w problematycznym rejonie może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Mogą powstać też drobne strupki, są to naturalne objawy ze strony organizmu, które samoistnie mijają w ciągu kilku kolejnych dni. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, poddając się usuwaniu zmarszczek laserem CO2, wcale nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych aktywności.

Usuwanie przebarwień laserem CO2 – zachwycaj jednolitym kolorytem skóry

Urządzenie CO2 rozjaśnia skórę i delikatnie ją peelinguje i zagęszcza pory. Prowadzi do głębokiej przebudowy skóry, dzięki czemu znakomicie sprawdza się w terapii przebarwień posłonecznych. Już kilka sesji laserem frakcyjnym pozwala zlikwidować zmiany pigmentacyjne na twarzy lub innym rejonie ciała.  Liczba potrzebnych sesji ustalana jest indywidualnie w zależności od wielkości i charakteru przebarwienia, zwykle jest to od 1 do 3 spotkań w gabinecie medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do zabiegów laserem CO2 

Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 wiążą się z pewnymi przeciwwskazaniami. Z laseroterapii nie mogą skorzystać pacjentki w ciąży, osoby chorujące na schorzenia nowotworowe i przyjmujące leki fotouczulające. Do innych czynników wykluczających należą otwarte rany, wypryski i aktywne infekcje w obszarze zabiegowym. Pacjenci chorujący na cukrzycę lub inne przewlekłe choroby powinny skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem dermatologiem, zanim zdecydują się na tego typu terapię z wykorzystaniem technologii frakcyjnej.

Chcesz zniwelować przebarwienia, blizny lub głębokie zmarszczki na skórze odzyskać młodzieńczą witalność i blask bez żadnych wyrzeczeń? Spróbuj kuracji laserem frakcyjnym CO2. Więcej informacji na temat innowacyjnych zabiegów laserowych na twarz znajdziesz na stronie internetowej: https://novoderm.pl/