Lampki nocne LED do pokoju dziecka

23 września rozpocznie się kalendarzowa jesień, a wraz z jej nadejściem zaobserwujemy, jak dzień zacznie robić się istotnie krótszy. Choć od przesilenia zimowego 21 grudnia 2021 dnia zacznie przybywać, to jednak dopiero z początkiem wiosny odczujemy, że dzień jest dłuższy. To jednak oznacza, że przez prawie pół roku sztuczne światło będzie nam towarzyszyć, wpływając na samopoczucie nasze, jak i naszych dzieci.

Lamka nocna LED dla dzieci

Postęp cywilizacyjny przeprowadził ludzkość od wynalezienia ognia, aż po elektryczność. Dzięki temu możemy rozświetlić praktycznie wszystkie zakątki ziemi, a także czuć się bezpiecznie i komfortowo na ulicach naszych miast i wsi. Nie inaczej jest w domu. Ciemne pomieszczenia pobudzają wyobraźnię, nierzadko powodując nieuzasadniony lęk i niepokój. Podobnie jest z dziećmi, które często wolą zasypiać przy zapalonym świetle. Choć badania naukowe potwierdzają, że nie jest to korzystne, to jednak wyjaśnienie dziecku, że nie może zasypiać nawet przy małej lampce, może być skazane na porażkę. Jeśli już podejmiesz decyzję o zakupie lampki nocnej dla swojego malucha, to warto zobaczyć kilka modeli, które zdobyły już uznanie innych rodziców.

Lampki od Habarri ze śpiącymi zwierzątkami

Maluchy kochają zwierzątka. Wielu rodziców jednak broni się przed ich posiadaniem z uwagi na obawy przez dodatkowymi, koniecznymi obowiązkami. Z tego powodu lampki LED ze śpiącymi zwierzątkami — kotkiem, pieskiem lub chomikiem — mogą być doskonałym pomysłem na towarzysza zasypiania. Kotek, piesek lub chomik śpią w kulistej lampce, pasującej kolorystycznie do większości dziecięcych pokojów. Wybór koloru lampki spośród białego, różowego, zielonego lub żółtego, a także fioletowego i morelowego nie powinno być większym problemem. Ważne jest, że te lampki posiadają płynną regulację światła. Dzięki temu można ustawić jego odpowiednie natężenie tak, aby towarzysząc dziecku przy łóżeczku, nie przeszkadzało mu we śnie. Teraz będzie najlepsze! Zwierzątko można wyjąć z lampki! To oznacza, że można z maluchem ustalić rytuał wieczornego zasypiania. Kładąc dziecko do łóżeczka, najpierw trzeba pogłaskać zwierzątko, a następnie włożyć je do lampki, by potem wypowiedzieć magiczne kotek śpi, śpij i Ty”.

Lampka nocna — projektor gwiazd

Inną wyjątkową lampką jest UFO. Ta lampka posiada trzy wymienne kopułki w dziecięce wzory — oceanu, kosmosu i nieba. Dzięki temu można wyświetlać piękne wzory na ścianie lub suficie dziecięcego pokoju. Dzięki różnokolorowym żarówkom LED umieszczonym w środku lampki również wyświetlane wzory w magiczny sposób zmienią nastrój pokoju. Warto zwrócić uwagę, że lampka nocna – projektor gwiazd UFO może być doskonałym tłem do czytania dziecku wieczornych bajek, a także dodatkiem do muzyki uprzyjemniającej zasypianie. Jak napisał jeden ze szczęśliwych posiadaczy lampki UFO — jego córeczka uwielbia leżeć w swoim łóżeczku i patrzeć na piękne wzory wyświetlane na suficie swojego pokoju. Tak się wycisza i relaksuje.