Laminacja brwi – zabieg poprawiający wygląd i kondycje naturalnych brwi

Laminacja brwi jeden z zabiegów wykonywanych przez kosmetyczki, dzięki któremu możemy poprawić wygląd swoich brwi. Polega na trwałym uniesieniu brwi do który, które zakryje wszelkie ubytki i nierówności w brwiach. Warto zadbać o wygląd włosków, ponieważ stanowią one oprawę naszego oka. Co warto wiedzieć o laminacji brwi? Jak przebiega zabieg i ile kosztuje? Tego dowiesz się w niniejszym artykule.

Co to jest laminacja brwi?

Zabieg laminacji brwi polega na ułożeniu przez kosmetyczkę naszych brwi w odpowiedniej i pozycji i kształcie. Wymaga on ukończonych kursów z certyfikatem oraz doświadczenia. Podczas zabiegów używa się różnych preparatów do włosków, z którymi trzeba umieć się obchodzić. Potocznie zabieg laminacji brwi nazywa się „trwałą brwi”. 

Produkty do laminacji Wonder Lashes są często używane przez kosmetyczki, ponieważ zawierają świetne składniki pielęgnujące – keratynę, pantenol, kolagen, tokoferol oraz olej migdałowy. Laminacja brwi wykonana tymi produktami znakomicie wygląda oraz świetnie się trzyma. 

Jak przebiega zabieg laminacji brwi?

Zabieg laminacji brwi przebiega w kilku krokach. Najpierw, na oczyszczone i odtłuszczone włoski i okolice nakłada się tioglikol, który powoduje że włosy łuku brwiowego staja się bardziej podatne na układanie – nawet takie, które jest sprzeczne z naturalnym kierunkiem włosa. Tioglikol powoduje zerwanie wiązań dwusiarczkowych, otwierając łuskę włosa. Następnie zabezpiecza się brwi przeźroczystą folią, aby preparat wniknął jak najlepiej w strukturę każdego włoska. Kolejnym etapem jest nałożenie na brwi płynnej keratyny, która ma odżywić włosy i sprawić, że będą one mocniejsze – potem ponownie zabezpieczamy włoski łuku brwiowego folią. Na koniec nakładamy na nie mieszankę olejów roślinnych odżywiając i nadając blasku. Efekt końcowy zabiegu zależy od umiejętności kosmetyczki oraz jakości zestawu do laminacji brwi, dlatego tak ważne jest wybrane odpowiedniego salonu, który pracuje na dobrych, profesjonalnych produktach.

Ile kosztuje laminacja brwi?

Koszt laminacji brwi zależy od używanego zestawu i opłaty za usługę. Zabieg wykonany u kosmetyczki w zależności od salonu kosztuje od 100 do 250 zł. 

Zalety laminacji brwi

Laminacja brwi to zabieg, który przynosi bardzo dużo korzyści estetycznych:

  • po zabiegu laminacji wykonywanie makijażu brwi jest zbędne, 
  • laminowane brwi stają się gęstsze i grubsze,
  • włoski po wykonaniu zabiegu są wyraźnie odżywione,
  • spojrzenie staje się bardziej wyraziste.

Przeciwskazania laminacji brwi

Mimo, że laminacja brwi to bezinwazyjny i całkowicie bezpieczny zabieg, niestety nie może go wykonać każda z nas. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to: ciąża, alergie na składniki preparatu wykorzystywanego przy zabiegu, świeży makijaż permanentny, infekcja, przycięte brwi (nie będą się one układać po laminacji), przyjmowanie silnych leków, rany w okolicy brwi, trądzik, opryszczka, stan zapalny skóry, łuszczyca. 

Przed wykonaniem zabiegu zawsze należy wykonać próbę uczuleniową. W tym celu niewielką ilość każdego z preparatów nakładamy na skórę za uchem. Skóra w przypadku wrażliwej cery może delikatnie piec – to normalne, jednak gdy ból będzie nie do zniesienia, być może nie kwalifikujemy się do zabiegu. Możemy być uczuleni na składniki zestawu do laminacji.

Podsumowując

Laminacja brwi to świetny zabieg poprawiający naszą urodę. Sprawia, że nasze spojrzenie staje się bardziej wyraziste a włoski wyglądają na gęste i zdrowe. Warto wybrać odpowiedni zestaw do wykonania zabiegu, aby efekt był jak najbardziej zadowalający. Pamiętajmy, aby przed nałożeniem preparatów na brwi wykonać próbę uczuleniową.