Kursy indywidualne czy grupowe – jaką metodę nauki angielskiego wybrać?

W szkołach językowych znajdziesz dwa podstawowe rodzaje kursów – zajęcia grupowe lub spotkania indywidualne z lektorem. Którą z nich lepiej wybrać? Będzie to zależeć przede wszystkim od Twoich oczekiwań, potrzeb i celów, jakie chcesz osiągnąć, ucząc się języka obcego. Co zatem warto wiedzieć o indywidualnych i grupowych kursach językowych przed podjęciem decyzji? Wyjaśniamy!

Grupowy kurs językowy

Jest to najpopularniejsza forma zajęć językowych. Pod opieką jednego nauczyciela jest w tym przypadku grupa od kilku do kilkunastu uczniów. Tego typu lekcje zwykle odbywają się 2 razy w tygodniu i trwają 1,5 godziny, ale można też znaleźć kursy odbywające się z inną częstotliwością, np. intensywne kursy wieczorowe lub weekendowe.

Zajęcia w grupie to doskonała okazja do ćwiczeń konwersacyjnych z wszystkimi uczestnikami. Wspólna nauka może być też bardzo motywująca. Sylabus takich zajęć jest z góry jasno określony, dlatego mogą być one dobrym wyborem, np. wtedy, gdy chcesz przygotować się do matury lub egzaminu certyfikacyjnego.

Kursy grupowe mają też jednak swoje słabe strony. Przede wszystkim nauczyciel musi dzielić swoją uwagę pomiędzy wszystkich uczniów. Może się też zdarzyć, że uczestnicy nie będą dobrze dobrani pod względem swoich umiejętności – wtedy tym znającym język słabiej będzie trudniej swobodnie uczestniczyć w zajęciach.

Lekcje indywidualne

Podczas lekcji indywidualnych lektor pracuje tylko z Tobą i dzięki temu może poświęcić Ci całą swoją uwagę. Tego typu zajęcia charakteryzują się zdecydowanie większą elastycznością, zarówno jeśli chodzi o terminy spotkań, jak i ich tematykę. Nauka w tej formie będzie dobrym sposobem przygotowania się np. do rozmowy kwalifikacyjnej czy ustnych egzaminów wstępnych na zagraniczną uczelnię.

Dla niektórych zajęcia indywidualne mogą się jednak okazać zbyt monotonne i mało motywujące bez ćwiczeń w grupie. Trzeba też pamiętać o tym, że w przeliczeniu na godziny kursy indywidualne są zwykle droższe.

Niezależnie od tego, która forma zajęć okaże się lepiej dostosowana do Twoich potrzeb i sposobu nauki, zarówno w kursach grupowych, jak i indywidualnych możesz uczestniczyć online! Sprawdź szczegóły pod adresem: https://lincoln.edu.pl/online/.