Które krzesła będą cieszyć się największym powodzeniem w 2021 roku?

Jesteś prawdziwą estetką i żaden detal we wnętrzu nie jest w stanie umknąć Twojej uwadze? W takim razie poniższy tekst na pewno przypadnie Ci do gustu! Sprawdź, jakie tendencje zdominują 2021 rok i wywołają prawdziwą wnętrzarską rewolucję. Poniżej przedstawiamy Ci kilka najciekawszych trendów, którymi warto podążać.

Tendencja numer 1: krzesła na złotych nogach

Krzesła na złotych nogach będą charakteryzować się wyjątkowo dużą popularnością. Odcienie miedzi, mosiądzu, białego i żółtego złota – wybór w tej kategorii jest naprawdę pokaźny. Złote akcenty we wnętrzach to trend, który towarzyszył nam w 2020 roku i nic nie wskazuje na to, aby coś miało się w tej kwestii zmienić w 2021. Złote detale nadają pomieszczeniom wyrafinowania, podkreślając prestiż elementów wyposażenia i doskonały gust właściciela.

Tendencja numer 2: krzesła tapicerowane i pikowane

Krzesła tapicerowane łączą w sobie przytulność i elegancję. Doskonale prezentują się w kuchni otwartej na salon. Szczególnie dużą popularnością cieszą się meble tapicerowane welurem, który jest miękki i przyjemny w dotyku oraz pięknie odbija światło. Zdecydowanie podkreśla klimat panujący w danym wnętrzu, jeszcze lepiej go definiując i wprowadzając do niego ciekawy akcent kolorystyczny. Nie słabnie też zainteresowanie krzesłami pikowanymi, które doskonale dopełniają zarówno aranżacji w stylu skandynawskim, jak też mieszkania z nutą glamour.

Tendencja numer 3: obłe meble i dodatki

Miękkie linie i zaokrąglone kształty mebli oraz akcenty i dekoracje o obłych sylwetkach – żadnego z nich nie może zabraknąć w modnie urządzonych domowych przestrzeniach. Owalne lustra, okrągłe umywalki i wanny, miękkie linie kanap, foteli i krzeseł – każda uważna obserwatorka trendów musi mieć coś okrągłego w swoim mieszkaniu.

Tendencja numer 4: krzesła La Coquette

Prosta, czysta i nowoczesna linia – tak w skrócie można opisać krzesła La Coquette. Jeśli zależy Ci na dopełnieniu aranżacji wyrafinowanymi i eleganckimi meblami, postaw właśnie na nie. Jeśli chodzi o najmodniejszą kolorystykę, nie mogło zabraknąć głębokiego granatu, jasnej szarości, ale również pastelowego różu, mięty czy żółci.

Tendencja numer 5: tapicerowane meble w kształcie muszli

Elegancki i wyjątkowo kobiecy kształt muszli jest wykorzystywany przez designerów do projektowania foteli i sof. Trzeba przyznać, że tapicerowane meble o tym kształcie wprowadzają do wnętrza jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Za komfort użytkownika odpowiada przede wszystkim wygodne, wyprofilowane oparcie oraz odpowiednio wypełnione siedzisko.

Tendencja numer 6: lustrzane akcenty

Odrobina blasku w dobrze urządzonym wnętrzu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. Dlatego też w 2021 roku w mieszkaniach pojawia się sporo luster. Mogą one przybrać charakter nowoczesnej owalnej lub okrągłej dekoracji lub cienkich płytek ceramicznych, idealnie gładkich i pięknie odbijających światło. Warto zainwestować w przynajmniej jeden taki dodatek.