Kriolipoliza – rezultaty i przeciwwskazania

Kriolipoliza to stosunkowo nowa metoda radzenia sobie z nadmiernymi kilogramami, jednak już podbija serca pacjentów i gabinety medycyny estetycznej. Nic w tym dziwnego, zabieg ten jest bezpieczny, małoinwazyjny i skuteczny.

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tkanki tłuszczowej, które są wrażliwe na działanie zimna i obumierają. Następnie, nasz organizm sam pozbywa się obumarłych komórek, co sprawia, że tracimy zbędne kilogramy. Zabieg ten najczęściej wykonuje się na brzuchu bądź twarzy. Jakie dokładnie przynosi rezultaty i ile musimy na nie czekać?

Przebieg kuracji

Zabieg zazwyczaj trwa do godziny i w tym czasie, na specjalnie zabezpieczonej od zimna skórze, stosuje się specjalny aplikator, który to, działając stopniowo, „zamraża” komórki tłuszczowe. Kriolipoliza jest zupełnie bezpiecznym zabiegiem – nie powoduje odmrożeń, ani uszkodzeń innych tkanek naszego ciała. Jest także bezbolesna. Może powodować uczucie dyskomfortu osobom wrażliwym na niskie temperatury.

Zazwyczaj, zakres stosowanych temperatur waha się od 5 stopni Celsjusza do -10 stopni Celsjusza, w zależności od potrzeb i obszaru, na którym wykonywany jest zabieg. Kriolipolizę możemy wykonać na obszarze brzucha, ud, pośladków bądź twarzy, a także innych obszarów dla nas problematycznych.

Rezultaty

Proces wydalania zbędnych komórek tłuszczowych trwa do około 6 tygodni, dlatego dopiero po tym czasie możemy zaobserwować ostateczne efekty kuracji. Jednak zmiany następują stopniowo od dnia wykonania zabiegu. Co ważne, kriolipoliza jest metodą mało inwazyjną, dlatego nie powoduje wielkich skutków ubocznych – zaliczyć do nich możemy zaczerwienienie czy zasinienia.

Efekty zabiegu utrzymują się do około pół roku od wykonania go, dlatego poleca się, by wykonywać go w seriach. W połączeniu z dietą oraz aktywnością fizyczną, przyniesie stałe i zadowalające rezultaty.

Więcej możesz dowiedzieć się na https://drmarcinnowak.pl/oferta/kriolipoliza/

Przeciwwskazania

W wypadku tej metody leczenia, występuje kilka przeciwwskazań. Do najbardziej popularnych należą: ciąża i okres karmienia piersią, aktywne stany zapalne oraz infekcje skóry, choroby układu metabolicznego, posiadanie rozrusznika serca, cukrzyca, a także wysoka nadwrażliwość na zimno. Przed zabiegiem należy skonsultować się z lekarzem, który upewni się, że możemy bezpiecznie poddać się kriolipolizie.

Kriolipoliza to nie zabieg na szybkie pozbycie się kilogramów na stałe. Przy zdrowym trybie życia może jednak dać niesamowite efekty. Jest to metoda bardzo przyjazna pacjentom, dlatego tak wiele osób decyduje się na wykonanie jej.