Kremy na hemoroidy nakładane pod oczy są niebezpieczne!

Masz problemy z obrzękami i sińcami pod oczami? Słyszałaś kiedyś o nakładaniu kremu na hemoroidy pod oczy? Wiele kobiet zaczęło praktykować ten sposób, ciesząc się, że mogą zaoszczędzić pieniądze (krem na hemoroidy kosztuje ok. 25 zł, a dobry krem pod oczy zwykle powyżej 100 zł), zyskując zarazem zamierzony efekt. Tylko czy kremy na hemoroidy nakładane pod oczy są bezpieczne? Zanim nałożysz ten lek pod oczy, zapoznaj się z możliwymi skutkami ubocznymi.

Kremy na hemoroidy — co to za lek?

Kremy na hemoroidy zawierają w swoim składzie tribendozyd, który zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Lek działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i dzięki lidokainie – także miejscowo znieczulająco. Wśród maści na hemoroidy znajdują się również leki oparte na wyciągach roślinnych. Wyciąg z kory kasztanowca wykazuje działanie ściągające, przeciwzapalne i uszczelniające naczynia krwionośne. Wyciąg z kłącza ruszczyka kolczastego i wyciąg z arniki poprawiają napięcie ścian naczyń i zmniejszają zastoje krwi. Poprawiają krążenie, likwidując obrzęki.

Kobiety, które stosowały kremy na hemoroidy pod oczy, twierdzą, że już po kilkunastu minutach od nałożenia kremu, wszystkie opuchnięcia oraz przebarwienia stały się mniej widoczne. Czy zatem krem na hemoroidy może być sekretem pięknego, odmłodzonego spojrzenia? Absolutnie NIE. Pamiętaj o tym, że każdy preparat zastosowany w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem, zamiast Ci pomóc, może Ci zrobić niezłego psikusa. A twarz jest o tyle widoczną częścią ciała, że szkody będziesz musiała leczyć w domowym zaciszu. Sprawdź, co w najgorszym przypadku może Ci grozić.

Kremy na hemoroidy nałożone pod oczy mogą spowodować:

  1. Poważne podrażnienia oczu oraz zapalenie spojówek. Niektóre kremy zawierają bowiem silne rozpuszczalniki (etanol) i konserwanty (fenol), które nałożone pod oczy mogą zadziałać drażniąco, a nawet wyżreć cienką i delikatną skórę pod oczami.
  2. Nadmierne wysuszenie skóry pod oczami, a tym samym przyspieszenie procesu tworzenia zmarszczek.
  3. Reakcję alergiczną objawiającą się silnym swędzeniem.
  4. Zapychanie porów oraz powstanie wyprysków.
  5. Efekt z odbicia po odstawieniu kremu, który polega na wystąpieniu powtórnych, ale bardziej nasilonych objawów obrzękniętych oczu.

Szczególnie niebezpieczne może okazać się nałożenie pod oczy maści Proktosedon. Ma ona w swoim składzie steryd (hydrokortyzon) i antybiotyk (neomycynę), które mogą wywołać trwałe uszkodzenia! Takie substancje stosuje się tylko w wyjątkowych przypadkach z przepisu lekarza!

Zamiast stosować kremy na hemoroidy pod oczy, zainwestuj w dobry krem do tego przeznaczony. Markowe kremy pozbawione są drażniących składników i substancji alergizujących, a ich wysoka cena wynika z tego, że przechodzą mnóstwo kosztownych badań dermatologicznych i okulistycznych. Takie kremy, w odróżnieniu od maści na hemoroidy stosowanej pod oczy, są bezpieczne.