Kosmetyk do zadań specjalnych? – maska w płachcie!

Pomimo zawirowań, których doświadczyliśmy, życie powoli wraca do normy, a my coraz śmielej wypuszczamy się z domów do znajomych, na weekend lub krótki urlop. Długotrwałe siedzenie w domu odbiło piętno na naszej skórze – stała się matowa, niedotleniona i przesuszona. Aby nadrobić zaległości i przywrócić jej zdrowy wygląd nie wystarczy długi weekend na świeżym powietrzu. Tu do akcji musi wkroczyć kosmetyk do zadań specjalnych, czyli maska w płachcie!

Maska w płachcie

Maski w płachcie przywędrowały do nas z Korei Południowej, która słynie na całym świecie z wyznaczania trendów w tej kategorii. To tam pojawiają się coraz skuteczniejsze i nowocześniejsze maski, używane w codziennej pielęgnacji zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Za sprawą swoich niewątpliwych zalet, maski w płachcie bardzo szybko podbiły serca Polek, stając się niezbędnym elementem pielęgnacji niemal każdej kobiety.

Za co kochamy maski w płachcie

Przede wszystkim za to, że są łatwe w użyciu, a działają niczym profesjonalny zabieg kosmetyczny. Maski w płachcie cechuje wysoka koncentracja substancji czynnych, które dzięki stałej wilgotności materiału, są bardziej stabilne i nie odparowują ze skóry tak szybko jak w przypadku tradycyjnych maseczek. Płachta działa jak kompres i jest w stanie przekazać skórze większą dawkę dobroczynnych składników i z równą intensywnością na całej powierzchni twarzy. Dzięki temu, efekt działania zauważamy już po pierwszym zastosowaniu!

Multifunkcyjność

Maski w płachcie działają wielopłaszczyznowo, co oznacza, że nawet te ukierunkowane na oczyszczanie, matowienie i zwężanie porów dostarczają skórze cennych składników, odżywiają i wzmacniają cerę. Mają lekką, nieobciążającą formułę, która doskonale nawilża, a jednocześnie tworzy na skórze subtelny film zapobiegający utracie wilgoci. Możemy z łatwością zapakować je do torebki, czy walizki, sprawdzą się zarówno pod przebudzeniu, jak też wieczorem zamiast kremu. Mają jeszcze jedną cenną zaletę – jak żadne inne maseczki – pozostawiają cerę świetlistą i promienną. I to w zaledwie kilka minut!

10 porad dotyczących użycia masek w płachcie

Maski w płachcie to prawdziwe gwiazdy koreańskiej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane i systematycznie stosowane mogą zdziałać cuda – poprawić koloryt i jędrność skóry, wyeliminować niedoskonałości, zwęzić pory oraz sprawić, że nasza cera stanie się świetlista i promienna.

Oto kilka porad w pigułce, jak maksymalnie wykorzystać ich potencjał:

  1. Dobieraj maski do potrzeb skóry. Jeśli twoja skóra potrzebuje poprawy elastyczności np. po kuracjach wyszczuplających, możesz użyć maski ujędrniającej nawet w młodszym wieku. To samo dotyczy cery dojrzałej, która potrzebuje oczyszczenia lub zwężenia porów.
  2. Stosuj maskę zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Nie przetrzymuj jej dłużej niż wskazuje producent, ponieważ skóra może zareagować zaczerwienieniem. Ponadto, jeśli zacznie wysychać będzie z powrotem wchłaniać ze skóry wilgoć i da efekt odwrotny od zamierzonego.
  3. Nakładaj maskę bezpośrednio po otwarciu saszetki, aby zapobiec jej wysychaniu oraz utlenianiu cennych substancji.
  4. Nie ma znaczenia, którą stroną nakładasz maskę, chyba, że producent podaje taką informację. Pora dnia również nie ma wpływu na jej działanie, np. rano przed makijażem, czy wieczorem po oczyszczeniu skóry i przed pójściem spać.
  5. Przechowuj maski w temperaturze pokojowej. Zamrażane, trzymane w wysokiej temperaturze lub na słońcu mogą stracić swoje właściwości. Możesz natomiast włożyć ją na kilka minut do lodówki, to wzmocni efekt odświeżający i kojący maski.
  6. Po zabiegu unikaj ekspozycji na słońce i nie korzystaj z solarium, zwłaszcza po maskach oczyszczających lub z kwasami.
  7. Nie martw się jeśli skóra po zdjęciu maski będzie zaczerwieniona – to reakcja skóry na dużą dawkę aktywnych składników i dowód skuteczności. Rumień powinien zniknąć w ciągu godziny.
  8. Nie zmywaj twarzy wodą po zdjęciu maski, chyba że producent zaleca inaczej, np. w przypadku masek peelingujących lub oczyszczających z glinką.
  9. Jeśli masz alergię lub skłonność do podrażnień, sprawdzaj skład maski.
  10. Nie nakładaj po sobie dwóch rodzajów płacht, tak jak w przypadku masek tradycyjnych. Maski w płachcie działają z reguły dość intensywnie i skóra może zareagować zaczerwienieniem lub podrażnieniem.

Jeśli chcesz uzupełnić swoją kosmetyczkę o maski w płachcie, teraz jest świetny moment! Podczas Summer Sale w Minti Shop tysiące produktów zamówisz z rabatem do -70% ->  https://mintishop.pl/Summer-Sale-ccms-pol-148.html Skorzystaj z okazji i zadbaj o swoją cerę już dziś.