Kompletujemy strój do biegania latem

Dla biegacza nie ma nic lepszego niż uprawianie tej aktywności na świeżym powietrzu. Latem warunki pogodowe są szczególnie sprzyjające, jednak niekiedy wysoka temperatura i mocne słońce może powodować dyskomfort, a nawet doprowadzić do przegrzania organizmu. Dziś podpowiemy, jak skompletować strój do biegania w czasie lata oraz o czym pamiętać, biegając w czasie upału. 

Górna część stroju

Zaczynając od góry najważniejszym elementem damskiej garderoby do biegania jest biustonosz sportowy. Ma on za zadanie podtrzymać biust i uchronić go przed wstrząsami. Latem wybierajmy staniki wykonane z przewiewnego, siateczkowego materiału, jednak zwracajmy uwagę na to, aby budowa biustonosza zapewniała odpowiednią amortyzację i stabilizację naszego biustu. W sklepach sportowych możemy znaleźć specjalne biustonosze w formie topu, dzięki czemu nie będziemy musiały zakładać na ten element garderoby koszulki. 

Jeśli jednak nie czujemy się komfortowo biegając w samym topie, dopasujmy do niego koszulkę typu top – tank, który ma luźniejszy fason i tym samym jest bardziej przewiewny. W lecie świetnie sprawdzają się również koszulki siateczkowe, które możemy założyć na biustonosz sportowy. W czasie upałów będzie to najlepsza opcja na górną część stroju do biegania, gdyż oprócz przewiewu będzie stanowiła ochronę skóry przed mocnym słońcem.

Panie, które wolą bardziej dopasowane koszulki biegowe, mogą wybrać modele termoaktywne, które pomagają odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz.

Dolna część stroju

Jeśli chodzi o dół stroju do biegania, to większość pań preferuje raczej dopasowane getry, które są bardzo praktyczne i wygodne. Latem dobrym wyborem są krótkie spodenki z luźną nogawką, która nie powoduje obtarć i zapewnia dużą swobodę ruchów. Takie spodenki mogą być też wyposażone w małą kieszonkę na zamek, w której można schować niezbędne przedmioty takie jak klucz czy karta do bankomatu. Jest ona na tyle mała, że schowane w niej przedmioty ciasno przylegają do materiału, więc nie powodują dyskomfortu podczas ruchu.

Buty do biegania

To kluczowy element stroju i każdy biegacz doskonale wie, że buty muszą być dobrze dopasowane nie tylko do stopy, ale również do techniki biegania i podłoża. Latem warto postawić na modele bardziej przewiewne, wykonane z siateczki, która przepuszcza powietrze. Szukając odpowiedniego obuwia biegowego na lato warto przejrzeć kolekcje marek sportowych. Buty Adidas damskie ORIGINALS DEERUPT S RUNNER sprawdzą się w tej roli doskonale.

Pamiętajmy też o tym, aby latem szczególnie dbać o odpowiednia pielęgnację obuwia. Wysokie temperatury i pot mogą spowodować rozwój bakterii wewnątrz buta, co w konsekwencji może doprowadzić do schorzeń skóry stopy.

Jak biegać w czasie upałów

Latem szczególnie uważajmy na to, aby nie doprowadzić do przegrzania organizmu. Unikajmy sportu w czasie największych upałów i zawsze miejmy nakrycie głowy, biegając w słoneczne dni.  W lecie musimy również pamiętać o nawodnieniu. Pijmy więcej niż zwykle podczas aktywności sportowej, ponieważ nasz organizm w dużej ilości traci płyny podczas wysokich temperatur. Jeśli poczujemy się słabo, będziemy mieć zawroty głowy, natychmiast przerwijmy trening.