Kolor granatowy – z czym łączyć? Jaki kolor pasuje do granatu?

Kolor granatowy daje wiele stylizacyjnych możliwości, pasuje na wiele okazji. Sprawdzi się zarówno w pracy, jak i „po godzinach”. I choć na pierwszy rzut oka nie ma w granacie nic ekscytującego, można nawet powiedzieć, że trąci nudą, to warto jednak dać mu szansę. Za pomocą zręcznie dobranych dodatków, z koloru granatowego można wydobyć spore pokłady zmysłowości. Jaki zatem kolor pasuje do granatu? Z czym łączyć kolor granatowy, aby uniknąć przesadnej grzeczności? Jakich połączeń unikać? Poznaj sposoby na okiełznanie granatowej barwy.

Kolor granatowy — z czym łączyć? Jaki kolor pasuje do granatu?

Kolor granatowy uwielbia towarzystwo. Z czym łączyć zatem kolor granatowy? Jaki kolor pasuje do granatu? Wszystko zależy od okazji. Do wyboru mamy 3 warianty. Jeśli swojej stylizacji chcesz nadać nieco drapieżny charakter, zestawiaj granat z barwami intensywnymi, np. granatową marynarkę z koralowymi szpilkami, do tego apaszka w podobnej tonacji. Jeśli chcesz uzyskać efekt delikatności i zwiewności, połącz granat z kremowymi pastelami. Nowoczesne wydanie granatu uzyskasz, łącząc go z jesiennymi rudościami. To połączenie jest niezwykle eleganckie, a przy tym niezobowiązujące.

Jaki kolor najbardziej pasuje do granatu? Najciekawsze połączenia znajdziesz poniżej.

Kolor granatowy - z jakimi barwami go łączyć

Warto tutaj nadmienić, że granat sprawdza się lepiej jako baza, niż jako dodatek. Granatowa torebka może być fajna, ale nie jest wyrazista na tyle, aby zmienić charakter ubrania bazowego.

Kolor granatowy — jaki połączeń unikać?

W przypadku granatu lepiej unikać połączeń oczywistych, na przykład stylizacja biało-granatowa może kojarzyć się ze strojem galowym. Można wprawdzie zestawić granatową marynarkę z białą koszulą, ale dobrze jest dodać tutaj fantazyjne szpilki, które odwrócą uwagę od galowości takiej kombinacji. Nie najlepszym wyborem jest również czerwień. Taka kombinacja jest trywialna i sztampowa.

Kolor granatowy — na jakie okazje?

Teoretycznie kolor granatowy sprawdzi się zawsze i wszędzie, z każdą okazją jest mu po drodze. Decydujące znaczenie ma tutaj krój oraz materiał, które wzmacniają charakter stylizacji. Garsonka — spotkania formalne, tiule — romantyczna randka. Trzeba przyznać, że granat to bardzo wdzięczna barwa, która pięknie współgra z urodą kobiet z naszej strefy klimatycznej.