Kim jest Amelia Warner?

Amelia Warner ( Amelia Catherine Bennett) urodziła się 4 czerwca 1982 r.w Merseyside w Wielkiej Brytanii. Jest aktorką oraz piosenkarką, występowała pod pseudonimem Slow Moving Millii.

Warner należała do grupy teatru młodzieżowego Royal Court. Zagrała także w adaptacji Lorny Doone z 2000 roku w BBC, grała również role drugoplanowe w takich filmach, jak xon Flux i Stoned .

W 2015 roku wydała płytę instrumentalną zatytułowaną Arms . W 2016 roku Amelia Warner skomponowała muzykę do filmów: Listy mamy, a następnie Mary Shelley. W 2017 roku wydała swoją drugą płytę zatytułowaną Visitors pod swoim imieniem Amelia Warner.

W 2018 roku Amelia Warner otrzymała nagrodę Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej za film Mary Shelley. Została uznana za jedną z wiodących kompozytorek kobiecych w przemyśle filmowym wraz z Carly Paradis, Nainitą Desai, Jessicą Jones, Kate Simko i Emilie Levienaise-Farrouch.

Warner poślubiła Colina Farrella w nielegalnej ceremonii w 2002 roku; zakończyli związek cztery miesiące później. Następnie wyszła za mąż za Jamiego Dornana w 2013 r. Mają trzy córki.