Ketonal – kiedy najlepiej przyjąć lek?

Po Ketonal można sięgnąć, gdy pojawia się ból. Warto jednak pamiętać, że nie jest on wskazany we wszystkich rodzajach dolegliwości. Jest to związane z kwestiami bezpieczeństwa, ale także jego skutecznością. Zobacz, kiedy najlepiej przyjąć lek Ketonal.

Podstawowe informacje o leku Ketonal

Ketonal jest lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Zawiera substancję czynną, jaką jest ketoprofen. Jest ona zaliczana do NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Swoją skuteczność zawdzięcza zdolności do blokowania enzymów, które przyczyniają się do produkcji prostaglandyn. Na stronie https://www.ketonal.pl/ketonal-sprint można znaleźć więcej informacji na temat Ketonalu.

Wskazania do stosowania leku Ketonal

Ketonal można zastosować, gdy pojawia się:

  • ból zęba,
  • ból mięśni i stawów,
  • ból głowy,
  • ból menstruacyjny.

Mogą po niego sięgać sportowcy, którzy doznali urazu lub przeciążenia mięśni w czasie intensywnego treningu. Ketonal jest dostępny bez recepty, dlatego nie trzeba wcześniej konsultować się z lekarzem. Warto to jednak zrobić, jeżeli istnieją wątpliwości co do zasadności jego użycia lub przeciwwskazań.

Z jakim bólem radzi sobie Ketonal?

Ketonal dobrze radzi sobie z bólem różnego pochodzenia. Dzięki niemu można skutecznie złagodzić dolegliwości o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Osoby, u których występuje silniejszy ból, powinny skonsultować się z lekarzem.

Czy Ketonal można stosować na przewlekły ból?

Ketonal służy do leczenia ostrego bólu. Można stosować go maksymalnie przez 5 dni. Dlatego może nie sprawdzić się przy dolegliwościach przewlekłych. Warto jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Niekiedy specjalista może zdecydować o włączeniu go do terapii. W takiej sytuacji należy ściśle przestrzegać zaleceń.

W którym momencie sięgnąć po Ketonal?

Po Ketonal należy sięgnąć od razu, gdy pojawią się dolegliwości bólowe. Zwlekanie może przyczynić się do ich nasilenia oraz pogorszenia samopoczucia. Ketoprofen działa szybko. Ulgę można odczuć po kilkunastu minutach od połknięcia tabletki. Im wcześniej zostanie przyjęty, tym mniejsze ryzyko konieczności zrezygnowania ze swoich zajęć z powodu bólu.

Czy każdy może przyjmować Ketonal?

Ketonal nie jest lekiem przeznaczonym dla każdej osoby. Mimo wysokiej skuteczności i bezpiecznej dawki nadal istnieje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Dotyczy to przede wszystkim:

  • osób uczulonych,
  • dzieci (przed ukończeniem 15 lat),
  • ciężarnych i karmiących piersią,
  • chorych na schorzenia układu pokarmowego,
  • osób z niewydolnością narządów.

Ponadto Ketonalu nie mogą przyjmować osoby, które stosują już inne leki przeciwbólowe (zwłaszcza z grupy NLPZ). Ich skumulowanie w organizmie zwiększa ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Jak stosować Ketonal?

Ketonal trzeba stosować zgodnie z zaleceniami. Dotyczy to przede wszystkim dawkowania. Trzeba przestrzegać maksymalnej dobowej dawki oraz zalecanej przerwy (min. 8 godzin) między kolejnymi dozami. W czasie stosowania leków przeciwbólowych nie można spożywać alkoholu.