Julia Kuczyńska @maffashion – jak zaczynała popularna blogerka

Julia Kuczyńska występująca pod pseudonimem @maffashion, to jedna z najpopularniejszych w Polsce blogerek modowych. Urodziła się w Złotowie w 1987 roku. Ukończyła studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Kiedy otrzymała pracę managerki w warszawskim showroomie Coctail’me, przeniosła się do Warszawy, gdzie mieszka do dziś.

Julia Kuczyńska swojego bloga o nazwie @maffashion założyła w roku 2009 – to dzięki niemu otworzył się przed nią świat mody. W 2011 razem z drugą najpopularniejszą w Polsce blogerką – Jessicą Mercedes – na kanale Eska TV prowadziła Program modowy J&J Fashion Show. W roku 2013 pojawiła się na okładce magazynu KMAG. W tym samym roku została ambasadorką marki Gatta, swoją twarzą reklamuje również ubrania australijskiej marki odzieżowej BlackMilk Clothing. Reklamowała również jogurty Danone. Wzięła również udział w kampanii młodzieżowej marki Bershka.

Jako jedyna Polka znalazła się na 1. miejscu listy publikowanej przez międzynarodową stronę lookbook.nu. Jej stylizacje znalazły się m.in. w Glamour, niemieckim Vogue oraz japońskim Nylon.

W roku 2013 Julia Kuczyńska otrzymała statuetkę Glam Awards w kategorii blogerka roku za swój blog @maffashion.