Jesień to idealny czas na zmianę nawyków i zadbanie o skórę twarzy!

W ciągu roku mamy kilka takich okresów, kiedy tworzymy listę postanowień. Jednym z nich jest koniec letniego okresu i powrót do codziennych obowiązków. Planujemy nasze działania i określamy rezultaty jakie chcemy osiągnąć. Niestety duża część z nas szybko traci motywację i porzuca realizowanie postawionych sobie założeń. Warto jednak przemóc się i przebrnąć przez chwilowo gorszy okres, aby później móc cieszyć się spektakularnymi efektami. Oprócz wszelkich postanowień w kwestii poprawy wyglądu naszej sylwetki i rozpoczęciu przygody z aktywnością fizyczną, zaraz po niej często stawiamy na wzięcie się za pielęgnację naszej cery. Większość kobiet marzy o nieskazitelnej i pełnej blasku skórze twarzy, dlatego warto zmienić kilka dotychczasowych nawyków lub wprowadzić nowe od zupełnego zera. Zadbanie o cerę nie tylko zapewni nam efekty na przestrzeni kilku dni, tygodni czy miesięcy, ale będziemy mogły utrzymać ją w dobrej kondycji przez wiele lat. Elastyczność i gładkość naszej skóry tracimy wraz z wiekiem, dlatego warto jak najszybciej zabrać się za jej prawidłową pielęgnację, która spowolni ten proces. Pamiętaj, że to co ważne to regularność, odpowiedni dobór kosmetyków nawilżających, a także nie pomijanie żadnej części naszej twarzy.

Popracuj nad regularnością

Zasada, bez której nie obędzie się skuteczna pielęgnacja to regularność. Wypracowanie w sobie tego nawyku jest pomocne zarówno we wspomnianym obszarze, ale również wszelkich innych dziedzinach życia. Nie zbudujemy pięknej sylwetki bez konsekwentnych i systematycznych treningów. Sprawa wygląda podobnie przy stosowaniu produktów aplikowanych na naszą skórę. Mając nawet najlepszej jakości kosmetyki nie jesteśmy wstanie osiągnąć oczekiwanych efektów bez codziennej pielęgnacji. Rano powinnyśmy zacząć od oczyszczenia twarzy, następnie wykonać tonizację, a na końcu nałożyć dopasowane do naszej cery kosmetyki nawilżające. Po powrocie do domu wykonujemy analogiczne czynności, jednak wszystko poprzedzamy demakijażem, aby skutecznie pozbyć się make’upu. To podstawowe elementy, które wykonywane systematycznie dadzą rewelacyjne efekty. Dodatkowo, raz bądź dwa razy w tygodniu możesz zastosować produkty, których właściwości pozwolą Ci na złuszczenie skóry. Po takim zabiegu warto nałożyć maseczkę lub glinkę.

Wybieraj produkty odpowiednie dla Twojej cery

Każda z nas jest inna właściwie pod każdym względem i to samo dotyczy rodzaju naszej cery. To właśnie ta wiedza jest podstawą prawidłowej i świadomej pielęgnacji, która da maksymalne rezultaty. Jeżeli jeszcze nie znasz typu swojej skóry warto udać się do dermatologa, który będzie w stanie pomóc Ci w tej kwestii. Dodatkowo może zaproponować Ci kilka produktów dopasowanych do Twoich indywidualnych wymagań, bądź zwróci uwagę na to jakich składników aktywnych powinnaś poszukiwać w kosmetykach. Jeśli jednak chcesz polegać na sobie, postaraj się obserwować swoją twarz. Po wykonaniu prawidłowego oczyszczania, sprawdź na jakich jej obszarach najszybciej pojawia się sebum. Dzięki temu będziesz mogła dobrać odpowiednie kosmetyki nawilżające, a także inne produkty pielęgnacyjne.

Zadbaj o każdy element twarzy

Pielęgnacja twarzy kojarzy nam się głównie z odpowiednim dbaniem o naszą cerę, ponieważ jeżeli pojawiają się jakiekolwiek problemy to związane są właśnie z nią. To do niej dopasowujemy kosmetyki nawilżające na dzień, na noc, a także wiele innych produktów. Jednak nie powinnyśmy zapominać o takich częściach naszej twarzy jak skóra pod oczami oraz usta. Wbrew pozorom to właśnie one są najdelikatniejsze, a co za tym idzie nietrudno jest je uszkodzić. Ponadto, są w takim samym stopniu narażone na czynniki zewnętrzne jak reszta naszej twarzy. Jak więc powinnyśmy o nie zadbać? Regularny peeling naszych ust to najlepszy sposób, aby zachować je w dobrej kondycji. Możesz kupić taki produkt w drogerii albo zdecydować się na domowe sposoby poprzez połączenie miodu i cukru. W ciągu dnia nie zapominaj o nawilżającej i ochronnej pomadce. Jeżeli chodzi o skórę pod oczami postaw na specjalne kremy pod oczy, które rozprawią się z problemem, z jakim się borykasz lub po prostu utrzymają skórę nawilżoną.