Jakie powinny być suknie ślubne na ślub cywilny?

Ślub cywilny znacznie różni się od tego kościelnego. Jest to krótsza uroczystość, której jednak nie można odmówić doniosłości. Właśnie dlatego ważny jest wybór odpowiedniej kreacji, dzięki której panna młoda poczuje się wyjątkowo tego dnia. Jaka zatem powinna być suknia ślubna na ślub cywilny? Podpowiadamy.

Jeżeli szykujesz się do ślubu cywilnego, przede wszystkim powinnaś sobie uświadomić, że masz znacznie szerszy wybór kreacji, niż kobieta, która przystępuje do ślubu kościelnego. Tobie wszystko wypada i nie musisz przejmować się tradycją, na przykład zakrywaniem ramion. Suknie ślubne na ślub cywilny mogą być bardzo różne. Gama kolorystyczna jest niezwykle szeroka, podobnie jak kroje i fasony. Możesz z powodzeniem zdecydować się, na przykład na krótką propozycję! Przede wszystkim kreacja powinna jednak skraść Twoje serce. Musi również podkreślać wszystkie atuty Twojej urody, abyś czuła się naprawdę wyjątkowo tego ważnego dnia.

Suknie ślubne na ślub cywilny, a ich kolor i krój

Podczas ślubu kościelnego nie masz określonych norm co do kreacji. Najważniejsze jest to, aby suknia była elegancka i schludna. Możesz zatem poszaleć, jeżeli chodzi o kolor i krój. Przede wszystkim Ty masz dobrze czuć się w wybranym stroju. Możesz, na przykład zdecydować się na suknie ślubne na ślub cywilny z długością do kolana. Taką kreację z powodzeniem będziesz mogła wykorzystać również wiele innych razy. Czasami wystarczy wprowadzić w strój kilka drobnych przeróbek, aby zyskał on drugie życie. Jeżeli nie masz sprecyzowanych oczekiwań, to warto byś przymierzyła kilka propozycji. Suknie ślubne na ślub cywilny znajdziesz w salonie Suknie Boho w Warszawie. Możesz wejść na ich stronę internetową, gdzie czeka na Ciebie ogrom inspiracji.

Dla kobiet ciężarnych

Niektóre narzeczone decydują się na branie ślubu w stanie błogosławionym. Jeżeli brzuszek jest widoczny, muszą one skupić się na tym, aby dobrać jak najlepszą kreację, która albo go nieco bardziej uwidoczni, albo ukryje. W tym przypadku rewelacyjnie sprawdzają się kreacje o kroju empire. Jest to dość romantyczna propozycja, która jest zwiewna i nie uciska brzucha. Jest to także dobry wybór dla puszystych kobiet. Suknia bowiem odcina się pod biustem, a zatem podkreśla go, jednak ukrywa przy tym mankamenty brzucha. W takim przypadku nie warto wybierać sukien z różnego rodzaju falbanami oraz drapowaniami. To właśnie one niepotrzebnie powiększają optycznie sylwetkę, a nawet mogą pogrubiać pannę młodą.

Dla panien młodych po 40-tce

Kobiety po czterdziestym roku życia w większości są świadome swojej urody i wiedzą, jakie elementy sylwetki powinny podkreślić, a jakie mankamenty warto ukryć. Dojrzałe panny młode często rezygnują z białych i długich sukni z trenem. Stawiają raczej na prostotę, jednak nierzadko wybierają kreację w różnych odcieniach kolorystycznych. W salonach sukien ślubnych można bowiem z powodzeniem znaleźć kreacja szare, brązowe, złote, czerwone, czy też zielone. Minimalizm i prostota zawsze są w cenie, jednak to nie oznacza, że przyszła panna młoda nie może poszaleć. Najważniejsze jest bowiem to, aby czuła się ona idealnie podczas tego ważnego dnia. Profesjonalna konsultantka ślubna odpowiednio doradzi każdej pannie młodej i pomoże jej wybrać najlepszą opcję. Jeżeli szukasz inspiracji i nie masz pomysłu na konkretny model – odwiedź stronę internetową salonu Suknie Boho. Tam znajdziesz zarówno minimalistyczne i proste, ale eleganckie propozycje, jak i nieco bardziej odważne, czy też tradycyjne. Bez trudu wybierzesz idealny model dla siebie. Ponadto zawsze możesz liczyć na profesjonalne wsparcie eksperta, który pomoże Ci z doborem odpowiedniej kreacji, która spełni Twoje wszystkie oczekiwania i potrzeby. W dniu swojego ślubu będziesz błyszczeć!