Jakie powinny być kapcie dla dzieci?

Kapcie dla dzieci powinny z jednej strony podobać się maluchom, aby chętnie je nosiły, z drugiej zaś zapewniać właściwą stabilność i komfort. Muszą być one dostosowane również do wieku, ponieważ na każdym etapie rozwoju, nasza pociecha potrzebuje nieco innego wsparcia czy wyprofilowania buta. Ze względu na to, że zazwyczaj w takim obuwiu maluchy spędzają nawet kilka godzin dziennie, warto postawić na model wysokiej jakości od renomowanego producenta. Jakie powinny być kapcie dla dzieci? Podpowiadamy.

Kapcie dla dzieci — nowe i dobrze dopasowane

Niestety wciąż wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest dobór odpowiedniego obuwia dla dzieci. Dotyczy to każdego typu butów, niezależnie od tego czy chodzi o kalosze, śniegowce, sandały czy też kapcie. Zawsze powinny być one kupione z myślą o konkretnym dziecku.

Nie powinniśmy dawać naszym pociechom obuwia używanego, niezależnie od tego, czy zostało ono po starszym rodzeństwie, czy też kupiliśmy je od kogoś po okazyjnej cenie. Jest to spowodowane faktem, iż każdy człowiek ma nieco inny chód i dlatego chodząc w cudzych butach, możemy niejako przejąć, często złe nawyki takiej osoby. Z tego powodu każdorazowo kupując buty dla dziecka, powinniśmy sięgać po nowe egzemplarze.

Wybierając kapcie dla dzieci, należy szczególną uwagę zwrócić na rozmiar wkładki. Ze względu na to, że maluchy szybko rosną, każdorazowo przed zakupem obuwia, trzeba zmierzyć długość ich stopy. Ze względu na to, że są one często niesymetryczne, warto pomiarów dokonać na obu nogach. Dodatkowo najbardziej miarodajne będą wyniki z wieczora. Nie powinniśmy kierować się podczas zakupu wyłącznie rozmiarówką, ponieważ rozmiary u poszczególnych producentów mogą się między sobą różnić.

Kapcie dla dzieci — wysokiej jakości materiał i elastyczna podeszwa

Wybierając kapcie dla dzieci, należy szczególną uwagę zwrócić na materiał, z którego są wykonane. Powinien być on możliwie jak najwyższej jakości i pozwalać skórze oddychać. Warto więc postawić na modele skórzane, które mają właściwości wentylacyjne, dzięki czemu stopa dziecięca mniej się poci. Jeśli są odpowiednio pielęgnowane, są niezwykle trwałe i posłużą naszemu smykowi przez dłuższy czas.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, wybierając kapcie dla dzieci, jest podeszwa. Powinna być ona z jednej strony lekka i elastyczna, z drugiej jednak musi zapewniać brzdącowi właściwą przyczepność do podłoża. Wygodne kapcie wyposażone są w podeszwę, którą łatwo można zgiąć w odległości 1/3 od czubka buta, a więc w tym miejscu, w którym naturalnie wygina się stopa dziecka.