Jakie pierścionki zaręczynowe będą modne w 2023 roku?

Pierścionek zaręczynowy i jego wybór to elektryzujący temat – zwłaszcza dla kobiet, ale też mężczyzn, którzy już niedługo zamierzają oświadczyć się swojej drugiej połówce. Jeżeli chcesz iść z duchem czasu i zrobić wrażenie na partnerce, powinieneś włożyć na jej palec najmodniejszą tego roku biżuterię. Oto przegląd modeli, które są obecnie szczególnie na topie – to pierścionki, w których kobiety błyskawicznie się zakochują.

Niegasnąca popularność pierścionków z białego złota

W kwestii kruszcu niewiele zmieniło się od zeszłego sezonu. Nadal prym wiedzie białe złoto.

To właśnie z tego metalu o szlachetnym, srebrzystym odcieniu powstają zarówno klasyczne, jak i nowoczesne modele oraz biżuteria w stylu vintage. Trudno się temu dziwić – pierścionki z białego złota są subtelne, a przy tym uniwersalne. Pasują do każdego typu urody i świetnie wyglądają skomponowane z różnymi kamieniami szlachetnymi.

Na drugim miejscu są pierścionki z żółtego złota, które również zestawia się całym szeregiem drogocennych klejnotów.

Nieśmiertelne diamenty

Okazuje się, że również w 2023 roku najpiękniejszym wyrazem uczuć i tym, co może przekonać do przyjęcia oświadczyn, będzie pierścionek zaręczynowy z brylantem. Jednak w odróżnieniu od poprzednich lat jego wielkość będzie miała ogromne znaczenie.

Modna będzie zwłaszcza biżuterie z dużymi, przykuwającymi uwagę klejnotami. Mogą to być okazałe brylanty otoczone wianuszkiem mniejszych kamieni. Na topie będą zwłaszcza klasyczne, białe, pokaźne brylanty –możliwie najjaśniejsze i jak najbardziej błyszczące.

Przede wszystkim klasyka

W 2023 roku to, co nowoczesne i bardzo wymyślne, zejdzie na drugi plan. Wśród trendów biżuteryjnych będą rządziły pierścionki nawiązujące do tradycyjnego wzornictwa.

Będą to modele z białego, żółtego złota i z okrągłym brylantem. Takie pierścionki mają symetryczną formę, są subtelne, bardzo kobiece i wyrażają harmonię. To również biżuteria, którą twoja partnerka będzie mogła połączyć z już noszoną biżuterią i dowolną stylizacją.

Pierścionki z łączonych kruszców

Ci, którzy chcą się wyłamać i wolą wybrać coś bardziej oryginalnego niż klasyczny pierścionek, mogą zdecydować się na model z łączonych kruszców. Przeplatające się białe i żółte złoto są w modzie już od kilku lat. Tak samo często wybierane są zarówno pierścionki zaręczynowe, jak i obrączki w tym stylu.

Biżuteria z łączonych kruszców to nie tylko wybór dla niezdecydowanych. Takie modele przykuwają wzrok, są bardzo efektowne, a przy tym mogą mieć modną, klasyczną formę.

Pierścionki zaręczynowe wyciągnięte z lamusa, czyli biżuteria w stylu vintage

W 2023 na palcach narzeczonych będzie można dość często zobaczyć pierścionki z kolorowymi, okazałymi kamieniami. To modele w świętującym wielki powrót do czołówki biżuteryjnych trendów stylu art déco.

Taka biżuteria ma prostą formę i geometryczne kształty, a mimo tego robi piorunujące wrażenie. Pierścionki w tym stylu są ozdobione przykuwającym wzrok różnobarwnym klejnotami – ognistymi rubinami, błękitnymi szafirami i intensywnie zielonymi szmaragdami. Klejnoty te są zestawiane w zjawiskowe, symetryczne kompozycje. Natomiast same oczka pierścionków są najczęściej kwadratowe lub prostokątne.

Doceniona unikalność

Coraz więcej par, przyszłych narzeczonych, którzy szukają idealnego pierścionka zaręczynowego, zwraca uwagę na jego niepowtarzalność. Kobiety pragną, aby to właśnie na ich palcu znalazła się jedyna w swoim rodzaju biżuteria.

Właśnie dlatego w tym roku prawdziwe oblężenie będą przeżywać salony jubilerskie i złotnicy ręcznie wykonujący pierścionki zaręczynowe. Ci, którym zależy na niepowtarzalności ozdoby, coraz częściej sami ją projektują i zlecają wykonanie biżuterii złotnikowi. Zawsze wzruszają również ozdoby z osobistym grawerem.

To właśnie w tym roku masz zamiar zostać dumnym narzeczonym? Szukasz czegoś wyjątkowego, a jednocześnie modnego dla swojej partnerki? Wybierz pierścionek, który jest na czasie, zrobiony z białego, żółtego złota i zdobiony klejnotem. Nie musisz rezygnować przy tym z unikalności – pomyśl o wybraniu ozdoby robionej ręcznie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Domu Jubilerskiego A&A.