Jakie meble do biura wybrać?

Wyposażenie biura wymaga sporych nakładów finansowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na meble biurowe. Ich konstrukcja musi być zgodna z wszystkimi zaleceniami BHP. Elementy wyposażenia biur muszą być także mocne i cechować się wytrzymałością. Są one bowiem bardziej eksploatowane niż domowe meble. Jak znaleźć meble idealne? Oto krótki poradnik o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli.

  1. Ergonomia stanowiska pracy
  2. Szafy, szafeczki – jakie wybrać?
  3. Dlaczego dobór odpowiednich mebli biurowych jest ważny?

Ergonomia stanowiska pracy

Ergonomia to dziedzina zajmująca się dostosowaniem miejsca pracy do budowy i potrzeb ludzi. Oznacza to, że opisuje między innymi, jakie meble należ wybrać, aby zatrudnione osoby mogły wykonywać swoje obowiązki w komfortowych warunkach. W pracy biurowej dużą rolę odgrywa krzesło, które powinno być wyposażone w profesjonalny system regulacji. Chodzi przede wszystkim o regulację wysokości mebla. Dzięki temu jedno krzesło będzie pasował zarówno niskiemu, jak i wysokiemu pracownikowi. Regulowane muszą być także: kąt nachylenia oparcia, zagłówek, podłokietniki czy podnóżek. Producenci powinni także zadbać o odpowiednie wyprofilowanie oparcia tak, aby odpowiadało naturalnej krzywiźnie kręgosłupa człowieka. Regulacja wysokości musi być także możliwa w przypadku biurek, które powinny mieć szerokie blaty. Dzięki temu na stole zmieści się duży monitor, dokumenty oraz inne ważne elementy.

Szafy, szafeczki – jakie wybrać?

Przy wyborze wyposażenia biura trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów. Tak też jest w przypadku szaf oraz regałów. Prowadzenie biura wiąże się z produkcją dużej liczby dokumentów, które trzeba gdzieś pochować. W takim wypadku warto zainwestować w modułowe szafy. W przypadku zmiany lokalizacji siedziby firmy będzie je można przystosować do nowego miejsca. Dbałość o każdy detal charakteryzuje dobre meble biurowe, Katowice to miasto, które właśnie takie wyposażenie oferuje.

Dlaczego dobór odpowiednich mebli biurowych jest ważny?

Warto zastanowić się, dlaczego wybór mebli biurowych jest taki ważny. Odpowiedni dobór krzesła oraz biurka mogą mieć duży wpływ na komfort pracy. Źle dobrane meble mogą prowadzić do ciężkich zwyrodnień kręgosłupa, bóle w plecach, cierpnięcie nóg oraz rąk. Te wszystkie czynniki uniemożliwiają pełną koncentrację, co w konsekwencji przekłada się na wyniki w pracy. Wyposażenie biura jest także istotne z punktu widzenia wizerunku. To, jakie meble znajdują się w biurze na recepcji oraz w poczekalni może wiele powiedzieć o danej firmie. Dlatego meble muszą być solidne, z dobrych materiałów.