Jakie krzesło biurowe wybrać, aby stworzyć modny i wygodny gabinet?

Wygodne krzesło lub fotel to podstawowy element wyposażenia biura. Również tego w wydaniu domowym. A w czasach pracy zdalnej wielu z nas potrzebuje stworzyć chociaż namiastkę gabinetu. Aby zapewnić sobie komfort pracy warto zacząć od krzesła. Na rynku istnieje wiele dedykowanych produktów. Możesz postawić na klasyczne krzesło obrotowe, zdecydować się na krzesła plastikowe do biura lub mając na uwadze estetyczny wymiar pomieszczenia, zdecydować się na drewniane krzesło tapicerowane do biurka. Jaki model pozwoli Ci stworzyć modny i wygodny gabinet? Odpowiedź jest jedna: wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Wygoda krzesła biurowego – jak o nią zadbać?

W pierwszej kolejności zastanów się nad funkcjonalnością mebla. Masz zamiar spędzać przy biurku pół godziny dziennie? Czy może w planach masz ośmiogodzinną pracę, która nie pozwala Ci odejść od biurka nawet po to, by zjeść lunch (więc konsumujesz go przy tym samym blacie, odsuwając na bezpieczną odległość dokumenty i klawiaturę;)). Od tego, ile czasu będziesz spędzać przy biurku, zależy rodzaj siedziska, jakie powinieneś wybrać.

Jeśli czeka Cię wielogodzinna praca, zdecyduj się na model krzesła obrotowego z regulowaną wysokością siedziska. Zwróć uwagę na profilowanie siedziska. Zagięcie brzegów do góry sprawia, że ucisk na uda jest mniejszy, a komfort długotrwałego siedzenia wyższy. Weź pod uwagę również obecność podłokietników oraz profilowanie oparcia. Dostosuj jego wysokość do indywidualnych preferencji i potrzeb. O wygodzie krzesła biurowego w dużym stopniu decyduje szerokość siedziska. Upewnij się, że mebel będzie odpowiednio rozłożysty, aby zapewnić Ci wygodę nawet przez długie godziny. Jeśli natomiast biurko służy Ci, do tego, aby raz na jakiś czas wypełnić kilka dokumentów, możesz postawić na krzesło albo fotel w klasycznym wydaniu. Drewniane krzesło tapicerowane do biurka może okazać się dobrym wyborem.

O czym mówi wygląd krzesła?

Kiedy zadbasz już o to, aby krzesło było wygodne, weź pod uwagę jego wygląd. Krzesło może wpłynąć na klimat całego pomieszczenia. To istotne nie tylko z uwagi na wewnętrzne poczucie estetyki, ale i wrażenie profesjonalizmu, które w pracy bywa bardzo pomocne. Wybór wygodnych i użytkowych krzeseł biurowych jest niezwykle bogaty. W ofercie firm znajdziesz zarówno krzesła plastikowe do biura, jak i tapicerowane obrotowe fotele, proste formy i szykowne pikowane designerskie perełki.

Jeśli w Twoim gabinecie utrzymujesz klimat nowoczesnego wnętrza, postaw na krzesła plastikowe do biura. Plastikowe oparcie stanowi dobre podtrzymanie pleców, a siedzisko jest wyłożone gąbką i obite miękkim materiałem. Możesz więc wybrać krzesła plastikowe biurowe i nie martwić się o wygodę użytkowania. Taki model zapewnia z jednej strony komfort, regulację siedziska, a z drugiej nowoczesny, designerski wygląd. Jeśli w gabinecie zależy Ci na aurze kreatywności i wrażeniu innowacyjnej, prężnie rozwijającej się firmy, która ceni sobie ekologię, dobrym rozwiązaniem mogą być nowoczesne krzesła tapicerowane. Prosta forma i nawiązanie do naturalnych materiałów daje podprogowy przekaz. Podobnie jak wybór dużego fotela z tapicerką ze skóry. Takie siedzisko zdecydowanie budzi respekt i podkreśla prestiż. Nie trzeba tabliczek na drzwiach, żeby domyślić się, kto jest szefem. Krzesło tapicerowane skórą ma też tę zaletę, że jest odporne na działanie czasu oraz czynniki mechaniczne. Posłuży więc Ci długie lata.

Jeśli zaś zależy Ci na tym, aby w gabinecie stworzyć przytulny nastrój i atmosferę sprzyjającą rozmowie, zdecyduj się na drewniane krzesło tapicerowane do biura. Ten aspekt jest bardzo istotny zwłaszcza pod kątem urządzania gabinetów terapeutów lub lekarzy.

Wygląd gabinetu niejednokrotnie przekłada się na wizerunek firmy lub pracownika, stąd warto wiedzieć, jak można tę zależność wykorzystać. A pierwszym krokiem do tego jest świadomość. Warto więc zastanowić się, na jakim wizerunku nam zależy. Z taką wiedzą wybór odpowiedniego krzesła do biura będzie nieporównanie prostszy.