Jakie kolory pasują do zielonego? Modne stylizacje

Kolor zielony to przepiękna barwa, która ma wiele odcieni. Khaki najczęściej wybierany jest do stylizacji militarnych, butelkowa zieleń idealnie nadaje się na wielkie wyjście, a mięta oraz pistacja to barwy typowo koktajlowe. Zieleń w odpowiedni zestawieniu sprawi, że Twoja stylizacja nie pozostanie niezauważona. Zobacz jakie kolory pasują do zielonego!

Jakie kolory pasują do zielonego?

Na początek mała ciekawostka. Ciemna zieleń w świecie mody uznawana jest za kolor zimowy. Z tego powodu, latem możesz mieć problem ze znalezieniem jej na sklepowych półkach.

Do najpopularniejszych odcieni zielonego należą: blada zieleń, miętowy, pistacjowy, morski, seledynowy, szmaragdowy i oliwkowy. Zobacz jakie kolory pasują do zielonego:

  • brąz – do zieleni pasują wszystkie odcienie brązu, zarówno jaśniejsze, jak i ciemniejsze, przypominające kolorystycznie ziemię albo drzewo; komponują tzw. wzór moro,
  • czerwień – zielony z czerwonym to m.in. przepiękna kolorystyka świąteczna,
  • beż – energetyczna zieleń połączona z subtelnym sprawia, że stylizacja staje się spokojniejsza,
  • szarość – szary, podobnie jak beż, zmniejsza intensywność zieleni w całości stylizacji,
  • biel – jako kolor klasyczny dobrze komponuje się z zielenią, przybiera czasami charakter sportowy,
  • czerń – uniwersalny czarny pasuje do większości kolorów, również do zieleni,
  • złoty – połączenie zieleni i złota to jeden z najbardziej szlachetnych miksów kolorystycznych, nadaje stylizacjom elegancji.

Jakie kolory pasują do zielonego? Modne stylizacje

Zobacz ciekawe połączenia zieleni z innych kolorami. Może któraś stylizacja zainspiruje Cię na tyle, że spróbujesz ją odtworzyć. Powodzenia!

Tatiana Mindewicz-Puacz

Maffashion, Julia Kuczyńska

Odeta Moro

Adele

Maja Hirsch