Jakie działanie ma masło shea?

Zależy Ci na mocnej regeneracji i odżywieniu ciała? W takim razie powinieneś zdecydować się na kosmetyki, które w swoim składzie mają masło shea. W końcu mają tak wiele drogocennych kwasów tłuszczowych. Dlatego przekonaj się, jakie jeszcze działanie wykazuje ten produkt.

Dlaczego warto stosować masło shea?

Zastanawiasz się, czy na pewno warto dodać do codziennej pielęgnacji masło shea? Zdecydowanie tak, ponieważ to w pełni naturalny kosmetyk, który możesz stosować na całe ciało.

Poza tym masło shea zawiera duże ilości witaminy E, dzięki czemu wykazuje silne działanie regenerujące i nawilżające. Szczególnie zaopatrz się w masło shea w okresie jesienno-zimowym, gdy skóra traci odporność na działanie czynników atmosferycznych. Wtedy ta lekko tłustsza konsystencja z pewnością stworzy skuteczną barierę dla Twojej skóry.

Gdzie warto nakładać masło shea?

Masło shea możesz stosować na całe ciało, dlatego to niezastąpiony kosmetyk po kąpieli lub prysznicu. To właśnie wtedy Twoja skóra wymaga odpowiedniego nawilżenia i regeneracji. Szczególnie o tym pamiętaj, jeśli lubisz kąpać się w ciepłej wodzie, co może prowadzić do podrażnień i zaczerwienienia.

Jeśli chcesz zadbać o skórę dłoni, to dobrym pomysłem będzie nakładanie na nie masła shea. Wtedy nie będzie Ci potrzebny żaden dodatkowy krem.

Zauważ, że masło shea przyda się także, jeśli masz suche i popękane pięty. Tłusta formuła oraz bogactwo pozytywnych składników z pewnością skutecznie regenerują tę część ciała.

Masło shea możesz też nakładać na włosy. W końcu wpływa korzystnie na ich wzrost i kondycję.

Jakie właściwości ma masło shea?

Masło shea jest bogate w witaminy A, E oraz K. Wspomaga też proces regeneracji naskórka, dzięki czemu skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na działanie zewnętrznych czynników. Dzięki temu kosmetyki z tym składnikiem pozwolą Ci uniknąć problemów z wypadaniem włosów, podrażnieniami itp.

Oprócz tego masło shea ma też właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne. Dlatego warto włączyć do swojej codziennej pielęgnacji takie kosmetyki. Szczególnie wtedy, gdy borykasz się z przebarwieniami posłonecznymi. Wtedy masło shea przyspiesza regenerację naskórka i pomoże w wyleczeniu wielu zmian.

Czy warto stosować masło shea na twarz?

Masło shea to doskonały kosmetyk, dzięki któremu możesz cieszyć się piękną cerą. Poza tym dobrze sprawdza się podczas pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Choć tak naprawdę to najlepsze rozwiązanie dla suchej, wrażliwej i normalnej cery. Jeśli masz problemy skórne lub tłustą skórę, to formuła masła może być zbyt obciążająca.