Jaki pierścionek kupić – złoty czy srebrny?

Zakup pierścionka to spory dylemat dla kupującego. Najczęściej dotyczy on przyszłych panów młodych, którzy chcą się oświadczyć swojej wybrance. Jaki pierścionek kupić, złoty czy srebrny? Z diamentem czy bez? Zobacz nasz poradnik.

Czy srebrny pierścionek na zaręczyny to dobry pomysł?

Pierścionek zaręczynowy powinien być wyjątkowy, nie ulega to wątpliwości. Trzeba jednak dopasować jego kolor do osobowości i preferencji obdarowywanej. Konieczne też jest określenie swojego budżetu. Warto kierować się sercem, a nie portfelem, bo to w końcu zaręczyny same w sobie są pięknym gestem w stronę przyszłej panny młodej.

Srebrny pierścionek to świetny pomysł. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie zawsze ten odcień musi oznaczać wykonanie z kruszcu, jakim jest srebro. Kolor ten może mieć również biżuteria wykonana z białego złota albo platyny. Pierwszy model ma w sobie też domieszki niklu i palladu. Trzeba wziąć to pod uwagę, bo często kobiety mają uczulenie na te metale.

Nie każda kobieta przepada za złotem albo wybiera właśnie biżuterię tego koloru. Niektóre osoby mają też uczulenie, dlatego warto o tym wiedzieć wcześniej. Srebro w takiej sytuacji sprawdzi się idealnie. Weź też pod uwagę element wyróżniający, taki jak diament albo brylant. Ten pierwszy jest nieco tańszy, ale na dłoni świeci się i prezentuje bardzo elegancko i estetycznie. Dla kobiet, które lubią żywszą kolorystykę, można wybrać pierścionki z kamieniami szlachetnymi, np. rubinem, ametystem, szafirem czy opalem. Każdy kamień szlachetny ma inne znaczenie, które ma swoje ludowe pochodzenie. Przykładowo, szafir to symbol wiedzy i mądrości, a rubin symbolizuje namiętność, odwagę i romantyzm. Pamiętaj o tym, że koszt pierścionka nie jest najważniejszy. Trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem, dlatego pożyczka gotówkowa to dobre rozwiązanie.

Złoty pierścionek – tradycja sama w sobie

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zakup złotego pierścionka zaręczynowego. I tu sytuacja jest podobna, bo może być on wykonany ze srebra, które pokryte jest później złotem. Klasycznym wyborem jest jednak pierścionek z żółtego złota, najczęściej ozdobiony brylantem albo diamentem. To kwintesencja elegancki i estetyki.

Coraz modniejszym rozwiązaniem są pierścionki z białego i żółtego złota w jednym. Można je dopasować do innej biżuterii, nie trzeba więc spójnie zakładać kolczyków i naszyjników w tym samym kolorze. Przejrzyj katalogi u jubilerów i zdecyduj, które modele będą pasować wybrance.

Weź też pod uwagę różowe złoto, które jest delikatne, ale także eleganckie. Kolor pierścionka to oczywiście nie jest jedyny parametr, na który trzeba zwrócić uwagę. Do tego dochodzi jeszcze sprawa rozmiaru. Większość dostępnych modeli można poszerzyć albo pomniejszyć, ale trzeba zapytać o to w sklepie. Jeśli brakuje Ci gotówki, a chcesz zrobić wrażenie pierścionkiem zaręczynowym, pożyczka gotówkowa to dobry pomysł. Pamiętaj jednak o regularnej spłacie.