Jaką szczoteczkę soniczną wybrać?

Szczoteczka soniczna będzie świetną opcją dla każdego, niezależnie od wieku. Sprawdzi się także w przypadku małych dzieci, wystarczy dobrać odpowiedni model, czyli z mniejszą główką, delikatniejszym włosiem. Użytkownicy szczoteczek sonicznych mogą liczyć na zredukowanie nieestetycznych przebarwień, przeciwdziałanie gromadzeniu się płytki nazębnej i rozwojowi próchnicy. Do zalet zaliczyć można również poprawienie stanu dziąseł i zapobieganie ich recesji. Czyszczenie zębów szczoteczką soniczną gwarantuje długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej. Jak widać, korzyści jest wiele, dlatego warto zastanowić się, jak wybrać dla siebie idealną szczoteczkę soniczną.

Czym kierować się przy wyborze szczoteczki sonicznej?

W sprzedaży znajduje się wiele modeli szczoteczek sonicznych, przez co aż trudno zdecydować się na konkretne akcesorium do higieny jamy ustnej. Warto mieć na uwadze szybkość szczoteczki, co wpływa na efektywność jej pracy. Im szybciej będzie się poruszać główka, tym lepiej, bo przekłada się to na dokładniejsze usuwanie płytki nazębnej, bakterii i przebarwień. Każdego przyszłego użytkownika powinno interesować to, ile ruchów wymiatających wykonuje szczoteczka. Określić należy najpierw, czego oczekuje się od szczoteczki. Jeśli komuś zależy na pozbyciu się nieestetycznych osadów i płytki bakteryjnej, to należy postawić na model wykonujący co najmniej 80 000 ruchów na minutę. Trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić, wysoka częstotliwość ruchów nie sprawdzi się do codziennego szczotkowania ze względu na to, że jest to zbyt intensywny program. Będzie świetną opcją co kilka myć. Znaczenie ma wobec tego wybranie szczoteczki z różnymi programami czyszczenia, aby stosować je zamiennie. Szczoteczka soniczna będzie odpowiednia także dla osób, które mają wrażliwe dziąsła. Istotne jest wybranie modelu wykonującego mniej ruchów na minutę, czyli około 60 000.

Na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Podczas wybierania szczoteczki do zębów należy mieć na uwadze tryb pracy. Nowoczesne modele są wielofunkcyjne, dzięki czemu można przykładowo liczyć na masowanie, wybielanie. Jak widać, producenci nie ograniczyli się wyłącznie do tego, aby szczoteczka czyściła zęby. Można znaleźć modele z regulowaną prędkością, co pozwala na dopasowanie trybu do swoich bieżących potrzeb. Bardzo często w szczoteczkach sonicznych jest trzystopniowa regulacja intensywności ruchu. Można ustawić tryb delikatny, zwykły lub wysokie obroty. Nie bez znaczenia będzie także czas pracy szczoteczki na jednym ładowaniu. Najczęściej w pełni naładowany akumulator posłuży bez podłączania do prądu przez parę tygodni. Przy czyszczeniu zębów dwa razy dziennie po dwie minuty standardowe szczoteczki soniczne działają do trzech tygodni bez ładowania. Oczywiście w sprzedaży znajdują się także modele z wydajniejszym akumulatorem. Nie ma problemu z zakupem akcesorium, które umożliwia czyszczenie zębów przez kilka tygodni. Sprawdzi się idealnie dla osób przebywających poza domem. Na wakacje lub wyjazd służbowy będzie to idealna opcja. Istotne są także dodatkowe funkcje w szczoteczkach sonicznych typu ekran LCD, aplikacja w telefonie, czujnik siły nacisku itd.