Jak zrobić makijaż do zielonej sukienki?

Zamierzasz założyć zieloną sukienkę i zastanawiasz się jaki makijaż pasuje do zielonej sukienki? Sprawdź!

Makijaż do zielonej sukienki zależy od jej odcienia. Inny będzie do sukienki w odcieniu pastelowym, a inny do sukienki w kolorze butelkowej zieleni.

Do zielonej sukienki w odcieniu pastelowym pasuje makijaż lekki i delikatny. Oko dobrze będzie wyglądać, gdy nałożymy na powiekę matowe lub kremowe cienie w pastelowych odcieniach – ładne połączenie daje np. delikatna zieleń z bladym różem. Rzęsy powinny być mocno wytuszowane, z kolei usta wystarczy podkreślić naturalnym błyszczykiem lub pomadką w odcieniu nude.

Butelkowa zieleń wymaga ciemniejszej oprawy oka, dobrze tutaj sprawdzi się smokey eyes lub makijaż a’la Marylin Monroe. Oczy można podkreślić cienką kreską lub cieniami w kolorze przydymionej szarości i czerni. Dobrym pomysłem jest też postawienie na naturalny makijaż, oko należy wtedy jedynie podkreślić ciemną kreską idąca w po linii wodnej. W tym przypadku należy mocno wytuszować rzęsy lub pokusić się o doklejenie sztucznych. Usta będą pięknie wyglądać pomalowane szminką w odcieniu bordo, wina lub burgundu.