Jak zrobić idealny makijaż oczu brązowych?

Oczy brązowe mają wiele odcieni: karmelowe, piwne, orzechowe, bursztynowe, a nawet czarne. To jaki makijaż wybierzemy do oczu brązowych zależy właśnie od tęczówki. Sprawdź, co należy zrobić, aby wykonać idealny makijaż oczu brązowych.

Makijaż oczu brązowych – dobór cieni

Do brązowych oczu pasują intensywne kolory – kobalt, granat, fiolet, róż, złoto, miedź, zieleń, ale też bardziej stonowane barwy, takie jak szarość i grafit. Nie wiesz, który będzie Tobie pasował najbardziej? Na początek sprawdź w świetle dziennym kolor swojej tęczówki, to od niej zależy cały makijaż oczu.

Jeśli masz oczy piwne wybieraj kolory natury: różne odcienie brązów, beże, zielenie, khaki, a także złoto oraz miedź. Aby podkreślić piwny odcień oczu wybierz cień w kolorze fioletu.

Jeśli masz ciemne włosy to twoje brązowe oczy pięknie podkreślą cienie w kolorze kobaltu i granatu. Ciekawym rozwiązaniem są również kolory różowy i fioletowy. Do brązowych oczu pasuje również szary cień.

Jeśli masz jasne włosy i brązowe oczy to świetnie sprawdzą się ciepłe, jasne barwy, takie jak pudrowy róż, różne odcienie brązu, brzoskwiniowy i delikatny fiolet.