Jak zadbać o zdrowy sen latem?

Ciepłe letnie wieczory zbliżają się, a wraz z nimi potrzeba odmienienia sypialni na lato. Jak znaleźć odpowiednie przykrycie, pod którym można przetrwać tropikalne noce… Rozwiązań jest kilka. Możesz postawić na innowacyjne materiały, które zapobiegają przegrzewaniu się, jak również możesz wybrać sprawdzone klasyki.

Zacznij od materaca 

Jeśli jesteś osobą, której ciągle ciepło lub lubi zasypiać w chłodnym łóżku, warto o tym pomyśleć przy zakupie materaca. Możesz wybrać taki, który ma specjalne technologie w pokrowcu, dzięki czemu naturalnie absorbuje nadmiar ciepła z ciała. 

Inna rada, która może nie pomoże się ochłodzić, ale pozwoli utrzymać materac w czystości, to wybór przewiewnego materaca, który dobrze odprowadza wilgoć. Do tych bardziej przewiewnych należą materace sprężynowe lub te z piany wysokoelastycznej 

Lepiej z kołdrą niż bez niej 

Dlaczego kupować kołdrę na lato, skoro istnieje całoroczna? Zwykle letnie kołdry są cieńsze, dodatkowo często te lepsze mają innowacyjne materiały, które pomagają w termoregulacji. Na przykład materiał Outlast®, który niektóre kołdry mają w pokrowcu, pomaga utrzymać stałą temperaturę w łóżku. Zapobiega to przegrzewaniu się. Zaletą tego materiału jest to, że często nie trzeba zmieniać kołdry po lecie. Potrafi również cudownie grzać zimą. Kołdry z Outlastem® są również odpowiednie dla alergików, ponieważ w ich wypełnieniu znajduje się włókno poliestrowe. W połączeniu z bawełną w pokrowcu jest przyjemna w dotyku. Bawełniane kołdry również pomagają przy upałach. Ten materiał świetnie absorbuje wilgoć i jest przewiewny. 

Liczy się także pościel 

Letnia pościel również może wpływać na zdrowy sen latem. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego materiału. Najlepiej spać w lnianej lub bawełnianej pościeli. Bawełna odprowadza pot i mniej się gniecie. Len ma doskonałe właściwości termoregulacyjne i może nadać pościeli rustykalny wygląd. 

Podczas nocnych upałów ważny jest również rodzaj piżamy. Wybieraj je z tych samych przewiewnych i chłonnych materiałów, które wymieniliśmy przy pościeli.