Jak zadbać o swoją skórę, by była gładka?

Jak dbać o skórę, by była gładka?

Jedwabiście gładka, wypielęgnowana skóra to marzenie każdej kobiety, do którego spełnienia można się zbliżyć stosując pewne metody. Wystarczy tylko pamiętać o podstawowych zasadach pielęgnacji, które zapewnią gładkość, nawilżenie, a także naturalny blask naszej skórze. Jak dbać o nią na co dzień?

Oczyszczanie skóry – pierwszy etap pielęgnacji

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na naszej skórze każdego dnia gromadzi się mnóstwo różnych zanieczyszczeń, w tym pyłów czy drobnych włókien z ubrań. Dlatego też podstawowym elementem codziennej pielęgnacji jest dogłębne oczyszczanie skóry. Choć brzmi to dosyć enigmatycznie, w rzeczywistości chodzi o regularne kąpiele bądź krótkie prysznice, które pozwolą oczyścić skórę z brudu. Sekretem udanej pielęgnacji jest dobór odpowiednich środków, a więc żelów pod prysznic oraz płynów do kąpieli. Przede wszystkim nie mogą one wysuszać skóry ani jej podrażniać. Wybierajmy sprawdzone produkty, które dodatkowo wydzielają przyjemny dla nozdrzy zapach. Znajdziemy je w sklepie internetowym https://eurochemia.com/65-plyny-do-kapieli. Warto pamiętać, że w porze letniej kąpiele możemy brać kilka razy dziennie, gdy tylko czujemy, że nasze ciało przesiąka potem.

Jak depilować skórę, by była gładka?

Tematem, który budzi wiele kontrowersji, jest depilacja skóry. Z jednej strony chętnie pozbywamy się zbędnego owłosienia, szczególnie z nóg czy spod pach, z drugiej strony skóra po zabiegu często jest podrażniona i zaczerwieniona. Jak się depilować, aby uzyskać pożądane efekty? Należy przestrzegać następujących zasad:

  • owłosienie usuwa się na mokro, nigdy na sucho,
  • do depilacji wykorzystujemy wysokiej jakości produkty,
  • maszynkę do golenia uprzednio dezynfekujemy,
  • po zakończonym zabiegu polewamy nogi chłodną wodą, która zapobiegnie nadmiernemu rozszerzaniu się naczyń krwionośnych.

Ważne, aby depilacja przeprowadzana była w spokojnych warunkach, bez pośpiechu i zbędnych emocji. Alternatywnym rozwiązaniem mogą okazać się różnego typu zabiegi, takie jak usuwanie owłosienia laserem czy światłem. Niemniej jednak nawet po nich skóra może być delikatnie podrażniona. Zaletą jest natomiast fakt, iż efekty utrzymują się przez dłuższy czas.

Odpowiednie nawilżanie skóry na całym ciele

Bardzo istotne dla skóry jest jej prawidłowe nawilżanie. W tym celu warto sięgnąć po różnego rodzaju balsamy do ciała oraz kremy, najlepiej oparte na naturalnych składnikach. Gładka skóra musi być właściwie nawilżona – w innym przypadku pojawiają się na niej zrogowacenia, a nawet pęknięcia. Kosmetyki należy aplikować na ciało przynajmniej raz dziennie, po kąpieli, gdy skóra jest oczyszczona. Dzięki temu poszczególne składniki mogą dotrzeć w odpowiednie jej warstwy. Pamiętajmy jednocześnie, że skóra po kontakcie z wodą jest przesuszona, zatem wymaga właściwego nawilżania – niektórzy będą musieli zaaplikować naprawdę grubą warstwę kosmetyku. Opalając się, musimy pamiętać o kremach z filtrem, które rozsmarowujemy na całym ciele. Tymczasem po opalaniu, czy to na słońcu, czy na solarium, należy dodatkowo nawilżyć przesuszoną skórę.

Pielęgnacja skóry - płyny do kąpieli

Dieta dla skóry – dlaczego jest tak ważna?

Wydawałoby się, że o skórę możemy dbać jedynie od zewnątrz, tymczasem nic bardziej mylnego – działajmy również od środka, dla większej jej gładkości. Podstawą jest tutaj wypijanie przynajmniej 2 litrów płynów dziennie, gdyż nawodniona skóra staje się bardziej elastyczna, a tym samym gładka. Świadczy o tym fakt, iż jednym z pierwszych objawów odwodnienia jest sucha, „ciągnąca się” skóra na ciele. W kontekście diety, należy pamiętać, aby w menu nie zabrakło odpowiednich ilości witaminy A. Znaleźć ją można w:

  • maśle,
  • pomarańczowych warzywach i owocach,
  • jajkach,
  • szpinaku,
  • rybach morskich.

Warto wybierać także produkty bogate w witaminę E, w tym:

  • orzechy,
  • oleje roślinne,
  • szparagi,
  • jarmuż,
  • płatki owsiane.

Skórze, na której widoczne są blizny, pomogą produkty z witaminą C, która wspomaga ich gojenie się. Witaminę C znajdziemy przede wszystkim w owocach cytrusowych oraz warzywach, takich jak pomidory, ziemniaki czy brokuły.