Jak wygląda makijaż francuski?

Makijaż francuski charakteryzuje minimalizm, dzięki czemu prezentuje się stylowo w każdej sytuacji i pasuje do każdego typu urody. W makijazu francuskim wyróżniają się dwa elementy: graficzna kreska oraz mocne usta. Kreska powinna być długa, powinna podkreślić rzęsy, sprawić żeby wydawały się gęstsze. Nie musi być czarna, aktualnie na topie jest kolor kobaltowy i purpurowy. Usta muszą być pomalowane pomadką w kolorze czerwieni, purpury lub maliny.

Francuski makijaż ust i dobrze wyprofilowana kreska pasują absolutnie każdemu. Oczywiście można by pomyśleć, że są takie typy oka jak na przykład opadająca powieka, które nie powinny być podkreślane za pomocą kreski. Natomiast według mnie, jeżeli jest ona odpowiednio wyprofilowana, to naprawdę potrafi unieść opadający kącik i sprawić, że spojrzenie nie będzie smutne, tylko będzie wyglądało bardzo promiennie.” – mówi Małgorzata Smelcerz, makijażystka Sephora.

Makijaż francuski jest mody na całym świecie, nie tylko we Francji. W tym minimalistycznymi makijażu można zobaczyć największe światowe gwiazdy, m.in. Charlize Theron czy Naomi Watts.