Jak wybrać mieszkanie przyjazne dzieciom? 3 wskazówki

Zakup własnego mieszkania to zwykle decyzja na lata, dlatego przed jej podjęciem warto zastanowić się nad przyszłością i tym, jak z czasem będą się zmieniać potrzeby wszystkich członków rodziny. Zmiany te będą zwykle największe w przypadku najmłodszych: zupełnie innych warunków potrzebuje przecież niemowlę, przedszkolak i nastolatek. Czym zatem kierować się, szukając przytulnego gniazdka dla rodziny z dziećmi?

1.     Komfort każdego domownika

Decydują o nim przede wszystkim odpowiedni metraż i funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Idealną sytuacją jest ta, w której zarówno rodzice, jak i każde z dzieci dysponuje własną sypialnią. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Wtedy warto zastanowić się, czy pokój rodzeństwa będzie dało się zaaranżować np. za pomocą mebli tak, by zapewnić każdemu z mieszkańców odrobinę prywatności –będzie to szczególnie istotne, gdy dzieci już odrobinę podrosną.

2.     Bezpieczeństwo i wygoda na co dzień

O codziennej wygodzie decyduje nie tylko samo mieszkanie, lecz także budynek i osiedle. Przestronna klatka schodowa z szerokimi drzwiami, winda, podjazdy dla wózków czy pobliskie miejsce parkingowe to dla rodzin z małymi dziećmi właściwie konieczność. Poza tym warto zwrócić uwagę na to, czy osiedle jest strzeżone i monitorowane, oraz na to, jak wygląda na nim ruch samochodowy czy oświetlenie alejek dla pieszych.

3.     Otoczenie dające duże możliwości

Koleina niezwykle istotna kwestia, o której nie można zapomnieć, to sama okolica, w której zamieszkacie i jej dobre skomunikowanie, umożliwiające rodzicom wygodny dojazd do pracy, a dzieciom – do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Zwróć uwagę, czy w pobliżu mieszkania są m.in.:

  • Sklepy,
  • Przystanki komunikacji miejskiej,
  • Przychodnia lekarska i apteka,
  • Tereny zielone,
  • Atestowane place zabaw.

Warto też sprawdzić, czy w okolicy nie znajdują się źródła wzmożonego hałasu, takie jak np. ruchliwa droga, obiekt sportowy czy jednostka straży pożarnej.

Szeroki wybór nowoczesnych lokali, również tych dostosowanych do potrzeb rodzin z dziećmi, oferuje deweloper Euro Styl. Ze szczegółami możesz zapoznać się na stronie: https://www.eurostyl.com.pl/oferta/nowe-mieszkania-gdynia.html. Sprawdź już teraz!