Jak wybrać koraliki do wyrobu biżuterii?

Tworzenie biżuterii to bardzo kobiece i kreatywne hobby, które pozwala nam na projektowanie i wykonywanie dokładnie takiego rodzaju ozdób, jakie nam się podobają najbardziej. W ten sposób mamy doskonałą okazję, by wyrazić siebie i spełnić się artystycznie. Jednak, szczególnie na początku rozwoju swojego nowego hobby, bardzo łatwo się pogubić w mnogości dostępnych komponentów do wyrobu biżuterii. Po jakie koraliki sięgnąć tworząc prostą bransoletkę na gumce, a na jaki ich rodzaj się zdecydować, gdy chcemy wejść na wyższy poziom naszych umiejętności?

Koraliki do prostej bransoletki

Jednym z chętniej realizowanych projektów biżuteryjnych przez osoby początkujące jest bransoletka na gumce. Nic dziwnego, tego rodzaju ozdoba jest efektowna a przy tym bardzo łatwa do wykonania. Jakie koraliki wykorzystać do takiej twórczości? W bransoletkach tego typu świetnie prezentują się kryształki, szczególnie szklane fasetowane kulki. Koraliki czeskie z serii Fire Polish to bogata kolekcja kolorów i powłok, wśród których znajdziemy np. wyjątkowo efektowne fasetowane koraliki opalizujące. Nietuzinkowymi komponentami są również matowe oponki fasetowane, cechujące się subtelniejszym, satynowym blaskiem. Komponując bransoletkę na gumce, można również skorzystać z wielu innych koralików, np. drewnianych czy ceramicznych, które również pozwolą uzyskać bardzo interesujący efekt. Wyjątkowo ciekawie prezentuje się również masa perłowa, pozyskiwana z wewnętrznej części muszli małży. To, co czyni ją tak atrakcyjną dla oka, to jej wyjątkowe właściwości opalizujące na różne kolory. Kółka, owale, kwadraty czy bryłki, które można spotkać w różnych wariantach i bogatej kolorystyce, stwarzają przed twórcami biżuterii wiele możliwości. Atrakcyjną opcją dla wymagających mogą być również ręcznie wykonywane koraliki ze szkła weneckiego. Najczęściej spotkać je można w kształcie kwadratów i kulek, wyróżniających się na tle innych koralików, ciekawą teksturą oraz wyszukaną kolorystyką, jak np. zieleń butelkowa czy koniak.

Koraliki dla wymagających

Beading oraz sutasz to wymagające techniki tworzenia biżuterii, doskonałe dla osób chcących rozwinąć się artystycznie i wznieść swoje umiejętności na kolejny poziom. Podstawą beadingu są drobniutkie koraliki zszywane w odpowiednie wzory. Sutasz to z kolei technika haftu, w której wykorzystuje się sznurki sutasz oraz kaboszony i koraliki. Obie techniki są bardzo efektowne, ale wymagają nie tylko cierpliwości i dobrego opanowania techniki, lecz także użycia wysokiej jakości komponentów. Jednym z podstawowych wymogów, pozwalających uzyskać jednolite i równe prace jest dobór dokładnie takiej samej wielkości i kolorystyki koralików danego typu. Dlatego poszukując koralików do beadingu czy sutaszu, warto zwrócić uwagę na koraliki Miyuki i Toho. Tego typu koraliki słyną z wysokiej jakości wykonania i charakteryzuje je symetryczny kształt, identyczny rozmiar i wielkość otworów. Japońska precyzja sprawia, że koraliki TOHO (dostępne na stronie https://www.korallo.pl/koraliki-toho) cieszą się bardzo dużą popularnością wśród twórców biżuterii.