Jak wybrać butelkę do karmienia dziecka?

Na pierwszy rzut oka zakup butelki do karmienia wydaje się być prosty, ponieważ w sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu produktów. W rzeczywistości nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ butelka musi być dopasowana do wieku dziecka. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? Odpowiedź na to pytania znajduje się w niniejszym artykule.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie butelki do karmienia dziecka?

Jak wspomniano we wstępie butelka do karmienia dziecka musi być dostosowana do jego wieku. Wynika to przede wszystkim z faktu, że każdy smoczek różni się wielkością przepływu, czyli tempem przepływania pokarmu z butelki. Większość producentów butelek oferuje 3 wersje smoczków, a mianowicie z wolnym, średnim oraz szybkim przepływem. Ważny jest również materiał, z którego został wykonany smoczek, ponieważ uzależniona jest od tego nie tylko trwałość, ale również bezpieczeństwo i zdrowie dziecka. Większość obecnych smoczków wykonanych jest z sylikonu, czyli materiału, który jest najtrwalszy i najbezpieczniejszy dla malucha.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze butelki do karmienia? Przede wszystkim na jej pojemność, która również musi być dostosowana do aktualnego wieku dziecka, a w zasadzie wielkości jego posiłków. Czy ważny jest kształt butelki? Przy początkowym karmieniu dziecka nie jest on istotny, ponieważ to rodzic trzyma butelkę. Przy starszych dzieciach, które jedzą z butelki samodzielnie kształt ma znaczenie, ponieważ odpowiednie wyprofilowanie ułatwia chwyt. Jest to również ważne wtedy, gdy butelka jest przeznaczona również do picia.

Kiedy wyposażyć się w kubek niekapek?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie butelka może służyć zarówno do karmienia, jak i podawania dziecku picia. W przypadku starszych dzieci nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, a zdecydowanie lepiej jest zaopatrzyć się w kubek niekapek. Od jakiego wieku dzieci mogą z niego korzystać? Niektórzy producenci oferują tego typu rozwiązania już od 4 miesiąca życia. Można je znaleźć pod linkiem: https://www.wozki-foteliki.pl/64-butelki. Dzięki kubkom niekapkom dziecko uczy się samodzielności, a konstrukcja naczynia uniemożliwia niekontrolowane rozlanie zawartości.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup butelki do karmienia musi być odpowiednio przemyślany, co pozwoli wybrać właściwy produkt. Jest to istotne przede wszystkim ze względu na komfort, jak i bezpieczeństwo dziecka.