Jak wybrać bombki choinkowe, ozdobić choinkę i pękać z dumy?

Jeśli chcesz w tym roku dodać więcej wyrafinowania i stylu do swojej choinki, za chwilę przekonasz się, że to zadanie może być nie tylko łatwe, ale i naprawdę przyjemne. Najlepsze jest to, że nie musi też dużo kosztować. Wystarczy trochę planowania, dopasowane bombki choinkowe i inne ozdoby, a w konkursie na najładniejszą choinkę tegorocznych świąt będziesz mieć szansę na podium. Jak to zrobić? Oto kilka strategii.

Wybierz motyw lub schemat kolorów dla swojej choinki

Po pierwsze, musisz wybrać motyw. Możesz wybrać jeden motyw dla całego świątecznego wystroju, aby wszystko ze sobą współgrało, lub możesz je zmieniać w zależności od konkretnego pokoju. Niektórzy ludzie nawet ubierają kilka choinek, a każda z nich ma swój własny motyw (!) Jeśli masz różne motywy w całym domu, po prostu upewnij się, że otoczenie pasuje do siebie.

Przykłady motywów choinki:

  • klimat rustykalny,
  • tradycyjne Boże Narodzenie,
  • srebrne/złote Święta,
  • eko święta Bożego Narodzenia (motywy zielone i brązowe),
  • modern lub glamour (różne bombki choinkowe i kombinacje kolorów).

Motywem mogą być po prostu wybrane przez Ciebie kolory lub możesz zdefiniować nastrój lub styl, a następnie wybrać kolory, których użyjesz do wyrażenia tego stylu.

Dekorowanie choinki to nie nauka – to sztuka!

Cokolwiek wybierzesz, musi to wynikać z Twojej kreatywności. Pamiętaj o tym, a będziesz się dobrze bawić i nie martwić się o żadne zasady, gdy będziesz przebierać kolejne bombki choinkowe nie mogąc zdecydować, które wybrać. Każda następująca sugestia jest po prostu sugestią. W końcu możesz robić, co chcesz – to Twój dom i Twoje święta.

Dodatkowo najlepiej pierwsze spojrzeć na wszystko, co już posiadasz. Dopiero potem udając się na świąteczne zakupy. Najlepiej też zacząć od planu. Im więcej możesz przygotować z wyprzedzeniem, tym przyjemniejszy będzie cały proces dekorowania domu i ubierania choinki.

Bombki choinkowe i inne dekoracje na choinkę

Masz choinkę i lampki. Przyszedł czas na kokardy. Fajne jest to, że kokardy są stosunkowo niedrogie i łatwe do wykonania. Możesz użyć dwóch, trzech, czterech różnych wstążek do stworzenia kokardek. Najlepiej uwzględnić wszystkie wybrane kolory w swoich wyborach. Warto też użyć różnych szerokości, jednej szerokiej i falującej, dwóch średnich i jednej cieńszej, gdy dojdą do tego odpowiednio dopasowane bombki choinkowe – efekt końcowy będzie naprawdę fenomenalny.

Aby stworzyć pomysłową choinkę, musisz myśleć nieszablonowo. Dzięki temu choinka nie tylko będzie wyglądać niesamowicie, ale często te kreatywne elementy mogą być znacznie tańsze niż zwykłe ozdoby. Pomyśl o przedmiotach, które już posiadasz, a pasują do wybranego motywu – na przykład rustykalny, wiejski wystrój idealnie zostanie dopełniony przez gałązki i szyszki w atmosferze bożonarodzeniowej. Dobierz do tego kilka innych ozdób i bombki, aby Twojej choince nie zabrakło ani kolorów, ani nastroju. Efekt będzie zachwycał wszystkich Twoich gości!