Jak wspierać regenerację wątroby

Brak aktywności fizycznej, nadużywanie alkoholu oraz częste stosowanie leków to trzy główne czynniki, które wpływają na znaczne pogorszenie się sprawności wątroby. Organ wewnętrzny, który pełni bardzo ważną rolę w prawidłowym metabolizmie człowieka i procesie magazynowania mikroelementów, może w każdej chwili zacząć tracić swoją efektywność działania. Dolegliwości wątrobowe będą manifestować się bólami w nadbrzuszu, wzdęciami czy ogólnym osłabieniem organizmu. W niektórych przypadkach schorzenia wątrobowe przez dłuższy czas nie będą o sobie dawały znać. Jeśli więc jesteśmy narażeni działanie negatywnych czynników, warto zadbać o swoją wątrobę zawczasu. Podpowiadamy w jaki sposób wspierać prawidłową regenerację tego ważnego organu wewnętrznego.

Zdrowe nawyki, które pozwolą wątrobie odetchnąć

Proces wspierania wątroby musi być połączeniem dwóch aktywności: wdrożeniem zdrowych nawyków żywieniowych oraz dbaniem o systematycznym dostarczaniem wartościowych mikroelementów. Wątroba jest organem, który potrafi się bardzo dobrze regenerować, o ile sami się o to zatroszczymy. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby na nowo zadbać o swoje zdrowie. Regenerację wątroby można rozpocząć niemalże w każdej chwili, pamiętając o stosowaniu się do kilku istotnych wskazówek. Przede wszystkim należy unikać substancji chemicznych, które degenerują komórki budulcowe wątroby. Należy zatem wykluczyć z diety alkohol, ciężkostrawne posiłki, nieświeże składniki żywieniowe i kawę z mlekiem. Spożywane posiłki powinny być lekkie i zrównoważone. Starajmy się, aby jadłospis obfitował w znaczącą ilość warzyw, owoców i chudych mięs, o zredukowanej wartości tłuszczu. Dieta wątrobowa, bo tak nazywa się profesjonalny jadłospis regeneracyjny, jest bogata w lekkostrawne posiłki gotowane na parze i białe mięso (drób i ryby). Wątrobę można wspierać także specjalistycznymi suplementami diety, takimi jak Hepaset PRO. Kompleks składników aktywnych, witamin i minerałów wzmaga proces regeneracyjny, przywracając wątrobie pełnię sprawności.

Naturalna formuła dietetyków, dająca wymierne efekty regeneracyjne

Oprócz zdrowego jadłospisu, warto także wdrożyć do diety substancje wspomagające, które usprawnią i przyspieszą procesy regeneracyjne, zachodzące w wątrobie. Po wszelkiego rodzaju leki powinnyśmy sięgnąć na wyraźne wskazanie lekarza, który zleci nam takie działanie. W innych przypadkach można stosować zdrowe suplementy uzupełniające naszą dietę w wartościowe minerały i witaminy. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z preparatów wspomagających, sprawdźmy wcześniej ich jakość. Warto, aby zostały opracowane wraz z zespołem lekarzy i dietetyków, potwierdzających swoim tytułem prawdziwość preparatu. Produkty wspomagające muszą posiadać najwyższej jakości składniki, w tym aktywnie biologicznie formy, oddziałujące skuteczniej na uszkodzone organy. Zwróćmy uwagę także na skład: wszelakie barwniki, konserwanty, metale ciężkie i sztuczne aromaty są złym prognostykiem. Jak bowiem taki preparat może pomagać na wątrobę, skoro dostarcza składników dodatkowo obciążających organ? Ostatni aspekt to synergia składników – poszczególne elementy składowe produktu muszą ze sobą współpracować, przynosząc wymierne korzyści dla organizmu.