Jak walczyć z trądzikiem? Postaw na odpowiednią pielęgnację z kosmetykami La Roche Posay

Trądzik jest uciążliwą przypadłością, z którą zmagają się nie tylko nastolatkowie, ale i dorośli. Jej zwalczenie wcale nie należy do najprostszych — konieczne są odpowiednie badania diagnozujące, dopasowana dieta i oczywiście właściwe kosmetyki pielęgnacyjne. Jak wybrać te ostatnie? Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się produkty La Roche Posay. Czym dokładnie jest i jak powstaje trądzik? Jaką linię kosmetyków wybrać? Sprawdź poniżej!

Trądzik — czym jest?

Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Przeważnie pojawia się w okresie dojrzewania, gdy w organizmie młodej osoby zachodzą znaczne zmiany hormonalne. Nie jest to niestety reguła — równie dobrze trądzik może pojawić się u osoby dorosłej.

Tego typu dolegliwość skórna objawia się na twarzy, dekolcie i plecach w postaci zmian zaskórnikowych, zapalnych lub ropnych. Niewielkie zmiany skórne można zniwelować samodzielnie przy odpowiedniej pielęgnacji, jednak warto skonsultować się z dermatologiem, by choroba nie mała szansy na rozprzestrzenienie się.

Jakie są przyczyny powstawania trądziku?

Główną przyczyną powstawania trądziku jest zbyt obfite wydzielanie przez skórę sebum, związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie. Łój ten wytwarzają gruczoły łojowe, przez które przedostaje się na powierzchnię skóry. Ich kanaliki przy nadmiarze sebum zatykają się, co prowadzi do pojawiania się zaskórników. Przyczynia się do tego również zrogowaciały naskórek, który uniemożliwia skórze właściwe oddychanie.

Nie jest to jedyna przyczyna pojawiającego się trądziku. Zdarza się, że jego podłoże tkwi w zupełnie innej chorobie, z jaką walczy aktualnie organizm. Z tego też względu ważne jest całościowe podejście do leczenia. Tylko dzięki niemu możliwe będzie postawienie odpowiedniej diagnozy i pozbycie się trądziku.

 Czasem trudno określić dokładne jego podłoże, jednak istnieje kilka czynników, które mogą przyczynić się do jego powstawania. Bardzo często jest to nieodpowiednia dieta, używki, zanieczyszczenie środowiska, stres oraz nieodpowiednia pielęgnacja skóry.

La Roche Posay — kosmetyki, które wspomogą Twoją walkę z trądzikiem

Dermokosmetyki La Roche Posay to wsparcie w walce z trądzikiem, po które zdecydowanie warto sięgnąć. Dedykowana temu problemowi skórnemu linia Effaclar pozwoli Ci na kompleksową pielęgnację skóry twarzy, która pomoże Ci zwalczyć problem. 

Kosmetyki La Roche Posay charakteryzują się składem, który ukierunkowany jest na potrzeby skóry tłustej ze skłonnością do trądziku. Znajdziesz wśród nich produkty pielęgnacyjne, dzięki którym oczyścisz twarz z wszelkich zanieczyszczeń, nawilżysz ją, zwalczysz pojawiające się doskonałości i zapobiegniesz pojawianiu się przebarwień czy zatykaniu ujść gruczołów łojowych. Postaw na żel oczyszczający, płyn micelarny, serum i krem zwalczające niedoskonałości La Roche Posay, a przekonasz się, jak wiele mogą zdziałać odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne.

La Roche Posay — gdzie kupić?

Gdzie kupić kosmetyki La Roche Posay? Sklep internetowy apteki Nowa Farmacja jest jednym z miejsc, w którym możesz je nabyć. Te dermokosmetyki nie są bowiem dostępne w każdej drogerii — stacjonarnie występują w aptekach bądź w dedykowanych punktach sprzedaży. Zakupy online będą więc znacznie wygodniejszym rozwiązaniem.

Czy faktycznie warto stawiać na dermokosmetyki La Roche Posay? Ich działanie udowodnione jest obszernymi badaniami na przestrzeni wielu lat, więc nie musisz się martwić tym, że będzie to nieodpowiedni zakup. Postaw na nie i pozbądź się problematycznego trądziku.