Drobne, czarne kropki pojawiające się zwykle wokół nosa, ale również i w innych częściach twarzy, to właśnie wągry. Nazywane też zaskórnikami, skutecznie spędzają sen z powiek osobom, które mocno razi ich wygląd i sprawia, że czują się z tym źle. Jak skutecznie pozbyć się wągrów i przy tym nie narobić sobie jeszcze większych kłopotów z twarzą? Sprawdźmy!
Sprawdzone metody na to, jak usunąć wągry
Kluczem do długotrwałego pozbycia się wągrów jest zapobieganie powodom wywołującym ich powstawanie. Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ zaskórniki pojawiają się wskutek zapychania się porów skóry różnymi zanieczyszczeniami. Może to być martwy naskórek, ale i zanieczyszczenia docierające do nas z powietrza (i domu i w pracy), jak i pozostałości po źle zdjętym makijażu. Rzecz jasna, niektórych zanieczyszczeń na co dzień nie da się uniknąć, dlatego z wągrami walczy się zwykle docelowo, a nie profilaktycznie.
Jak usunąć wągry? Oto sposoby:
- Dokładniej myj twarz po usuwaniu makijażu, stosuj specjalne mleczka i inne środki głęboko oczyszczające
- Myj twarz zarówno rano, jak i wieczorem. Po nocy na skórze twarzy gromadzi się wiele zanieczyszczeń z powietrza w sypialni, a wieczorem – po całym dniu pracy, spacerów i przebywania w różnie wentylowanych pomieszczeniach, podobnie.
- Wybieraj łagodne, ale skuteczne środki myjące, najlepiej takie, które mają dopisek o niezatykaniu porów
- Stosuj peelingi do twarzy – raz w tygodniu, nie częściej. Pozwolą one usunąć martwy naskórek, który później nie będzie zapychał porów.
- Dokładnie spłukuj twarz po takim peelingu i unikaj środków podrażniających
- Dbaj o dietę: niedobór cynku w pożywieniu, podobnie jak i nadmiar nabiału również mogą prowadzić do powstawania wągrów
- Nigdy nie śpij w makijażu
- Stosuj kwas salicylowy, który jest najbardziej preferowanym składnikiem do usuwania wągrów
- Możesz delikatnie wycisnąć wągry ale absolutnie nie rób tego na siłę!
- Stosuj od czasu do czasu maseczki z aktywnym węglem – ma on szczególne działanie odświeżające i oczyszczające, bardzo dobrze wpływające na cerę. Poleca się tu szczególnie maski o delikatnie żelowej konsystencji, nakładane cieniutką warstwą na ok 15 max 20 minut
Pozbycie się wągrów na zawsze jest mało możliwe, ale minimalizowanie ich powstawania przy zastosowaniu w/w metod jest doskonałą opcją, dlatego warto wykorzystać te sposoby i cieszyć się czystą, zdrową skórą! Sekret tkwi w pielęgnacji twarzy i skóry wokół nosa oraz w systematycznym jej czyszczeniu, tak, by nowe wągry nie miały szansy pojawić się zbyt szybko.