Jak ubierać się latem? Poradnik

Z każdym rokiem lato jest coraz bardziej upalne. Ma to swoje zalety – można wyjechać na cudowne wakacje nad morze, opalać się na plaży, odpocząć, popływać w ciepłym morzu, a nawet po prostu pójść na basen. Upalne dni niosą ze sobą jednak również pewne niekorzyści – głównie dla pracujących – gorąco i duchota w biurze, czy innym miejscu pracy. Jak sobie z tym poradzić? Wiele zależy od stroju, w jakim jesteś – spodniach, spodenkach, sukience lub spódniczce. To od kwestii ubioru wiele zależy – możesz dzięki niemu czuć się dobrze, komfortowo, ale też przez niego możesz czuć się źle, przytłaczająco.

Ubiór latem – styl czy wygoda?

Często stawiamy wyłącznie na styl, co negatywnie wpływa na nasze samopoczucie, na naszą pracę i działanie – robimy przez to wszystko wolniej i mniej efektywnie. Ubieramy się stylowo, ale niewygodnie, chcąc dobrze wyglądać. Nie patrzymy na to, jak faktycznie w danej kreacji będziemy się czuć, może nas ona przecież ograniczać, materiał może być na tyle nieprzewiewny, że będziemy się w nim nadmiernie pocić albo ubranie może być zbyt obcisłe, przylegające do ciała, sprawiające, że człowiek jest zaraz cały mokry. 

Mając wybór pomiędzy stylem a wygodą warto więc postawić na wygodę, dzięki której będziemy o wiele bardziej efektywni w ciągu dnia zarówno w domu, jak i w pracy. Stawiając na komfort możemy wiele wygrać, wpłynie to pozytywnie na każdą sferę naszego codziennego życia.

A może jedno i drugie?

A może by tak połączyć te dwie opcje? Jest to możliwe? Jak najbardziej! A czy nie będzie to źle wyglądać? Otóż nie. Styl w połączeniu z wygodą będą najlepszą możliwą dla Ciebie opcją do wyboru, która będzie spełniać wszystkie Twoje potrzeby pod względem tego, co na sobie nosisz. Dzięki takiemu połączeniu będziesz wyglądać dobrze i czuć się dobrze. Czy może być coś piękniejszego? Wątpię. Tak ubrana nie będziesz musiała już nigdy więcej przejmować się  upałem. Nie będzie on Ci doskwierać na tyle, by Cię ograniczyć w jakimkolwiek działaniu.

Więc co ubrać latem?

Połącz styl i wygodę, czyli co dokładnie to oznacza? Jak się ubrać? Najlepiej stworzyć kreacje składające się z luźniejszych ubrań, przykładowo sukienka – doskonale na upały sprawdzą się ubrania marki Colmar. Można stworzyć kreacje z luźnej sukienki lub długiej bluzki do połowy uda. Dobrym wyborem będzie również spódniczka w zestawieniu z koszulką z krótkim rękawem lub na szelkach oraz długa luźna spódnica do kostek także w połączeniu z koszulką z krótkim rękawem lub bluzeczką na szelkach.

Jakie dodatki wybrać do letnich stylizacji?

Idealnie do tego typu ubrań sprawdzą się małe, szykowne torebki od karla lagerfelda w klasycznych kolorach lub żywych, letnich, takich jak czerwień albo niezwykle wygodne i popularne nerki przewieszane przez ramię. Do luźnych sukienek dobrze dopasuje się delikatny, skórzany pasek podkreślający talię. Przepięknym dodatkiem będzie również tutaj modna materiałowa opaska na włosy dopasowana kolorystycznie do reszty dodatków, dzięki której spokojnie będziesz mogła chodzić w rozpuszczonych włosach.

Co do butów, najlepsze będą klasyczne, eleganckie, wygodne sandałki lub klapki, ewentualnie japonki, na szczególną uwagę zasługują te na delikatnie grubszej podeszwie, zapewniające o wiele większą wygodę, niż te na płaskiej podeszwie. Jeśli uwielbiasz buty sportowe, zaopatrz się w takie, które mają siateczkę. 

Ubierając się w ten sposób przekonasz się, że warto stawiać nie tylko na wygląd i estetykę, ale również na komfort i już nigdy więcej nie wrócisz do poprzedniego, niewygodnego stylu.