Jak ubierać noworodka w różnych porach roku?

Jak ubierać noworodka latem, a jak zimą? Tego typu wątpliwości rodzą się w głowach wielu świeżo upieczonych rodziców. Poniższy poradnik ma na celu ułatwić dobór odpowiednich elementów odzieży i akcesoriów. Wszystko po to, by maluch czuł się komfortowo i był ubrany odpowiednio do aktualnie panującej temperatury.

Jak ubierać noworodka latem?

Latem, gdy panują wysokie temperatury, zakładanie maluchowi wielu warstw odzieży nie jest wskazane. Łatwo wówczas o przegrzanie. W wakacyjne miesiące roku zdecydowanie można postawić na przewiewne bawełniane body i cienkie skarpetki. Aby upewnić się, czy niemowlakowi jest dostatecznie ciepło, wystarczy dotknąć jego karku bądź pleców. Jeśli te są chłodne, można sięgnąć po lekki bambusowy kocyk lub założyć na body bawełnianą bluzeczkę. Jeśli z kolei plecy malucha są spocone, oznacza to, że zwyczajnie jest mu za gorąco. Wtedy wystarczy odkryć go czy też rozebrać ze zbyt dużej liczby warstw odzienia. Przydatne elementy garderoby na lato znajdziesz w sklepie internetowym  https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/ubrania-i-dodatki.

Jak ubierać noworodka zimą?

Zimowe spacery stanowią bardzo ważny element hartowania dziecka. Wpływają korzystnie na proces funkcjonowania jego układu immunologicznego, zwiększając dziecięcą odporność na bakterie i wirusy. Zmniejszają też skłonność do infekcji, przy okazji poprawiając krążenie. Regularne spacery w zimnych miesiącach roku wyjdą maluchowi tylko na zdrowie. A co, jeśli chodzi o odpowiedni ubiór dziecka? Jak ubierać noworodka zimą? Przepis na sukces w tym temacie to ubiór na tak zwaną cebulkę. Cały proces warto rozpocząć od bawełnianego, wygodnego body. Idealnie sprawdzą się do niego rajstopy bądź śpioszki. Na nie można założyć proste spodnie i koszulkę z długim rękawem. Alternatywą jest ciepły pajacyk. W ostatnim etapie maluchowi należy założyć zimową kurtkę bądź jednoczęściowy kombinezon. Nie można zapomnieć też o ciepłej czapeczce i rękawiczkach. Dla ochrony stóp przed zimnem warto założyć maluchowi grube skarpetki lub ewentualnie buciki. Wybierając odzież niemowlęcą na okres zimowy, należy pamiętać o tym, aby była ona pozbawiona zbędnych przeszyć, koronek, dżetów i wszelkich innych ozdobników, które mogą uwierać dziecko znajdujące się w pozycji leżącej.

Przydatne akcesoria i elementy do wózka

Odpowiednim wsparciem w chłodnych miesiącach roku może być ciepły kocyk. Pozwoli on odizolować malucha od zimnego powietrza. Przewiewne egzemplarze przydadzą się również wiosną i latem. Najlepiej, aby były wykonane z bawełny czy bambusa. Dobrze sprawdzają się również kocyki wykonane z polaru, które są lekkie i nie stanowią dodatkowego ciężaru dla dziecka. Przydatnym elementem stosowanym przez część rodziców jest też folia zasłaniająca wózek, dzięki której do malucha nie przedostaje się śnieg czy woda.

Artykuł sponsorowany.